Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W210 Sedan

Jaro, 14 lat temu
Rok produkcji 1996
Mercedes Klasa E W210 Sedan 2.8 193KM 142kW 1996-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Duża (jak dla mnie) moc (193KM), przekazywana w \"aksamitny\" i bezstresowy sposób. Dużo mocy w każdym momencie (wyprzedzanie to przyjemność).
Karoseria : Miejsca, w których poprzedni właściciel nieudolnie podkładał lewarek i zdarł zabezpieczenie.
Zawieszenie : Zużycie elementów jezdnych. Zwykłe rzeczy.
To auto znosi upływ czasu w zupełnie inny sposób niż inne marki. Trzeba jednak trafić na dobry egzemplarz. Poprzedni właściciel mojego przekazałmi rachunki z serwisu na ponad 38 000 zł!!! Byłoby \"5\" ale ta rdza...
Pracuje \"jedwabiście\" (hi,hi).Ale serio: kultura pracy doskonała. Elastyczność - patrz wyżej.
Mam \"automat\". Czasami, zanim się rozgrzeje, nie przełącza na wyższy bieg, mimo, że człowiek już by zmienił... Ale to są \"uroki\" tego typu skrzyń. I ta wymiana oleju co 30-40 000.
Zależy co kto lubi. Jest zdecydowanie luksusowy (mam wersję Avantgarde). Używając oryginalnych części (niewiele droższych) - brak awarii.
To na prawdę duży sedan. Warto zainwestować w czujniki cofania. Inaczej - trzeba się nauczyć jeździć \"na lusterka\" (polecam, bo to fajna zabawa).
Nie dałem najwyższej noty, bo moja wersja nie ma składanych tylnych siedzeń (zbiornik paliwa).
Żadnych zastrzeżeń. Klima 2-strefowa, nawiewy dla pasażerów tylnych siedzeń. Ogólnie na prawdę super!
Przecież to na prawdę duże auto, które ma dawać przyjemność wszystkim we wnętrzu...
Przy 100 km/h, czy przy 170 km/h - brak wyraźnej różnicy.
Jedyny prawdziwy minus tego auta. Poza tym gaz nie wchodzi w grę...Jak kogoś nie stać na eksploatację E-klasy, niech kupi coś innego.
Mam tu na myśli nie tyle cenę zakupu (bo ta już teraz jest niska), co koszty użytkowania tego auta (choćby Głupi olej to: 6,5 l w skrzyni i 8 l. w silniku). No i to spalanie...
Przez dwa latka, odkąd nim jeżdżę, żaden drobiazg mnie nie zaskoczył. Wszystko działa super.
Nie wiem, co tutaj napisać. Mój samochód zawiódł mnie tylko raz - bateria w autoalarmie się wyczerpała... Poważną wydaje się tylko korozja, ale to chyba typowe dla tego modelu...(niestety).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.8 193KM 142kW [l/100km]

9,2