Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W210 Sedan

ONLY MB, 13 lat temu
Rok produkcji 1998
Mercedes Klasa E W210 Sedan 2.8 204KM 150kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Super. Można się pokusić jeszcze na 2.0 kompressor ale w razie czego ponoć wyprawy są strasznie drogie.
Ato idealne, godne polecenia. Wygodne, duże, komfortowe, prestiżowe. Można się jeszcze pokusić na Audi A6 albo BMW 5 ale tym pojazdom czegoś brak... A Mercedes jest Mercedes klasa sama w sobie.
Szybki, bezawaryjny, cichy. Doskonale przyspiesza w pełnym zakresie obrotów. Pomimo swojego wieku i przebiegu żadnych problemów. Fabrycznie 204KM, na hamowni w kwietniu wyszło 199KM czyli spadek niewielki (dodam,że każde auto może mieć nawet 7KM mniej i nie jest to wadą) także uważam,że jest bosko.
Manualna. Biegi wchodzą precyzyjnie nie ma luzów. Bezproblemowo.
To jest MERCEDES BENZ w nim się nie jeździ w nim się płynie.
Bardzo dobra. Przy cofaniu trzeba mieć wyczucie (nie mam czujników cofania) ale do przodu i na boki ideał.
Wszystko pod ręką nie trzeba szukać. Prosta obsługa i co ważne wytrzymałość przycisków a nie jak w Hondzie kolegi wcisnąłem przycisk otwierania szyb i już nie odskoczył...
Klima automatyczna dwustrefowa + Webasto = czego chcieć więcej???
Limuzyna pełną gębą! Z przodu cudownie z tyłu osoby o wzroście ponad 195cm (!!!) mogą narzekać.
Czasem stojąc na światłach spoglądam na obrotomierz i patrzę czy nie zgasł-tak cichutko chodzi. Wyciszenie super.
Miasto 11-14 Trasa 8-11 Szaleństwo- nawet 20 (np. autostrada 210km/h)
Cena wysoka dwa lata temu zapłaciłem za niego prawie 30.000zł ale auto kupiłem pewne z pełną dokumentacją konkretnie kupiłem od teścia, który miał go od nowości ale warto. Naprawdę
Czasem przepali się jakaś żaróweczka, przy zamku bagażnika pojawiły się pęcherze ale lakiernik załatwił sprawę w cenie 200zł po za tym nic.
Raz przegub padł i zostałem sam na drodze(z winy mechanika bo wstawił mi jakiś lipny zamiennik sprawa wyjaśniła się w sądzie pokrył wszystkie koszty- holowanie, wymiana elementów, koszt wymiany i koszt sprawy). I miałem jakiś problem z chłodzeniem silnik rozgrzewał się do 120 stopni ale wymieniłem płyn i jakąś pompkę i jest w porządku-koszt 370zł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.8 204KM 150kW [l/100km]

11,1