Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W210 Sedan

HolyCrom, 13 lat temu
Silnik 2.2 D 75KM 55kW
Rok produkcji 1996
Mercedes Klasa E W210 Sedan 2.2 D 75KM 55kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Przebieg nie mały, świeca jedna nawiercana a silnik chodzi jak złoto.
Układ elektryczny : dmuchawa to coś z elektryką nie tak
Silnik : ta świeca, o której napisałem
Karoseria : Nie zaliczam tego do utraty niezawodności, ale drzwi coś rdzewieją
Trzeba przy ocenie patrzeć na lata samochodu i jego cenę, oraz jak dla mnie zadowolenie z wyglądu i komfortu. Uwzględniając wszystkie bolączki i wszystkie plusy okularnika to muszę powiedzieć, że jestem zachwycony z niego.
Silnik rewelacja, tam nogę napisać na wstępie. 75konny 2.2D jest nie do zajechania. Kultura pracy po ponad 600kkm niesłychana. Słychać tylko miły dźwięk silnika, raczej niski, wiadomo. Wersja 75KM jest dostosowana do BIO i radzi sobie na nim rewelacyjnie pompa przewody silnik, wtryski, właśnie pod to są zbudowane. W zimie do ropy dolewam dykty i w mrozy drakońskie co były zapalam bez większych problemów.
Automat więc co można o niej powiedzieć. Chyba działa, bo widzę na obrotomierzu zmianę i słyszę w dźwięku. Ciężko coś powiedzieć na jej temat. Działa jak powinna. Szkoda tylko, że są 4 biegi, to o jeden za mało, za to 4 pk.
Gdzieś przeczytałem: Jakby przedni napęd był lepszy to ludzie by chodzili na rękach. W pełni się z tym zgadzam. Troszkę wprawy i wyczuć można samochód doskonale. w210 jest sporym samochodem, a jednak nawet w mieście nie sprawia mi żadnych problemów prowadzenie czy parkowanie. Oczko reaguje na najmniejsze poruszenie kierownicy czy pedału gazu.
Fotel można sobie oczywiście ustawiać, jak chyba wszędzie i po odpowiednim ustawieniu widać wszystko. Gwiazdka dokładnie pokazuje gdzie się maska kończy, lusterka są spore, regulowane elektrycznie to nie ma problemu z cofaniem i widocznością. Tył trochę jest zasłonięty przez bagażnik, ale nie więcej niż w innych sedanach.
Wszelkie potrzebne przełączniki są poumieszczane w logicznych miejscach. Rozmieszczenie jest w każdym mesiu podobne więc, jak raz się gwiazdą jeździło, to już z innymi problemu nie będzie. To mi się podoba w MB. Każdy nowy kierowca w parę dni odruchowo będzie już posługiwał się większością funkcji samochodu.
Klimatronika nie ma. Ogrzewanie jest sprawne, klimatyzacja oczywiście też jest. Nagrzewnica w w210 jest raczej sporawa więc ogrzewanie wnętrza nie trwa długo, wręcz chwilę. Klima też bardzo szybko działa, ale regulacja dokładna byłaby spełnieniem marzeń :). Chciałbym jeszcze żeby było więcej pozycji ustawienia nawiewu i więcej kratek może na tył, dla pasażerów.
Jest to jak wspomniałem spory samochód więc jest w nim miejsce, na to nie można narzekać.\"Wielotorbowa\" wyprawa w trzy osoby jest wygodna i nie trzeba się ograniczać z ładunkiem. Bagażnik wiele pomieści, ale nie jest to kombiak, więc do niego nie ma co porównywać. Wygodnie jedzie 5 osób, 7 też da radę, ale już mniej wygodnie. Jako kierowca na pewno nie czuje się klaustrofobicznie, a jednocześnie czuje się pełną kontrolę nad samochodem i bliskość pewną :)
Wyciszenie jest dobre i tak je oceniam. Spotkałem lepiej wyciszone auta, ale w sumie o wiele droższe i nowsze. Nie mniej jednak mogło by byc trochę lepiej, ale napisać muszę, że jest to subiektywna opinia.
Tutaj jest już mniej wesoło;),ale po części jest to chyba wina konkretnie mojego oczka. Inni użytkownicy mają mniejsze spalanie niż moje, które w nieście do 12l nawet dochodzi w zimie, w lecie w korkach jakoś 10l, trasa, jak się nie szpanuje (w Mercedesie e-klasse szpanuje się nie prędkością) to będzie 7-8l. Jeżdżę na BIO, więc i tak jestem do przodu ;). Ciężko mi się wypowiadać na temat napraw, bo nic nie musiałem naprawiać, nie licząc tego jak mi ktoś wjechał i za błotnik i zderzak płacił ;P, ale wtedy to bierze się z innej półki części. Francuzy na pewno są tańsze.
Za równowartość okularnika mógłbym kupić sobie pewnie jakieś pudełko na kółkach z fabryki fiata, kilka latek młodsze, ale z nieporównywalnie mniejszym komfortem jazdy i zmniejszym zadowoleniem z posiadania. Wszelkie takie pudełka typu punto czy fabia zwyczajnie się sprzedaje bez sentymentu, a z oczkiem jest inaczej :).
Mam go rok i mnie nigdy nie zawiódł więc nie mogę postawić innej oceny niż 5, ale też nie mogę w tym temacie więcej nic napisać.
Kupiłem go już w kilkoma rzeczami do zrobienia i choć mi się nic więcej nie działo, to jakieś usterki są. Urwana świeca, nie chciała się odkręcić, tak się zgrzała i teraz jest rozwiercona i inna siedzi. Dodatkowo od iluś już lat, tyle przynajmniej wiem, szyberdach przecieka przy ostrej wielogodzinnej ulewie. Przy zwykłym 5 godzinnym deszczu nie ma nic. Regulacja dmuchawy też coś nie działa jak powinna, jest wręcz na dotyk, raz dotknę, musnę opuszkiem serdecznego palca i zmienia poziom obratow, ale w granicach +/- 50% tego co jest ustawione.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D 75KM 55kW [l/100km]

9,3