Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W210 Sedan

Ramon, 14 lat temu
Silnik 2.2 D 95KM 70kW
Rok produkcji 1997
Mercedes Klasa E W210 Sedan 2.2 D 95KM 70kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Przy prawidłowej obsłudze, silnik nie do zarżnięcia. Po 500 000 zaczynasz się zastanawiać czy wogóle pod maską masz silnik:]
Karoseria : Na puszkach konserwowych jest lepsza
Układ elektryczny : Palenie żarówek, słabe ładowanie
Inne : Rozszczelniona przekładnia kierownicza, wymiana pompy hamulcowej
Gdyby nie ta blacha byłoby bardzo dobrze. Nie oceniałbym negatywnie tak do końca tych usterek. W końcu samochód ma 12 lat i chyba jest po \"taryfie\", więc nie jest źle
Prawdziwy wół roboczy. Silnik nie do zabicia. Trochę mułowaty ale da się jeździć pow.2200 obr.Wystarczy dbać o regularne przeglądy, wtedy zapominasz że masz silnik - lejesz i jedziesz.
Manual. Nie mam zastrzeżeń. Chodzi płynnie, nic się nie przycina.
Precyzyjny. Autko nie jedzie tylko płynie. Przy tych gabarytach bardzo dobry skręt. Nie sprawia mu różnicy czy asfalt czy droga szutrowa.
Byłoby doskonale gdyby nie przednie słupki - trochę szerokie - potrafią \"schować\" na skrzyżowaniu inne auto, ale można się tego \"błędu\" nauczyć.
Wszystko na miejscu i pod ręką.
Jeżeli dbasz o filtr kabinowy to nie ma żadnych problemów - odparowuje szybko. Zimą mogłoby grzać trochę bardziej, ale może mi się wydaje.
Z przodu doskonale. W końcu to merc. Z tyłu trzeciej osobie przeszkadza trochę tunel.
Do 120 km/h dobrze, powyżej robi się głośniej. Ale raz że to disel a dwa ma już swoje lata.
Miałem już ładnych parę aut, ale z tą pojemnością i przy tej wadze wątpię czy znalazłbym drugie auto które tak mało pali. Na trasie mieszczę się w 5,5l - przy jeździe po polskich drogach do 120 km/h. W mieście przy spokojnej jeździe 8,5 do 9l.
Nie mogę oceniać na podstawie starego \"trupka\":) Według tego ile dałem i ile mógłbym teraz wziąść to dużo nie straciłem.
Raczej dobrze. Parę żarówek, zerwany przewód z \"przepływki\", parę innych drobiazgów.
W przeciwieństwie do drobiazgów tu wyskoczyły mi dwie poważniejsze sprawy. Wymiana pompy hamulcowej i remont przekładni kierowniczej \"listwowa\" - rozszczelniła się, ale przy 12 latach eksploatacji myślę że i tak nieźle. Najgorsza jest \"blacha\". To gnije w oczach.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D 95KM 70kW [l/100km]

7,8