Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W210 Sedan

Tomaszek, 17 lat temu
Silnik 2.2 D 95KM 70kW
Rok produkcji 1998
Mercedes Klasa E W210 Sedan 2.2 D 95KM 70kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Podobno w tym modelu szwankuje pompa Lukasa, ale u mnie OK.
Gdyby nie nieco za słaby silnik, byłby to dla mnie samochód idealny. Szukając E-klasy skłaniałbym się jednak ku modelowi 300TD. Spalanie o 1-2 litry wyższe, a dynamika duużo lepsza.
Jeśli oczekujesz dynamiki zawiedziesz się, jeśli solidności i wygody będziesz zadowolony. Ten silnik za nic nie nadaję się do jazdy na trasie, w mieście jest OK. Reakcja na dodanie gazu ospała, poniżej 3 tys obr praktycznie nic się nie dzieję.
Skrzynia manualna, chodzi gładko, każdy bieg na swoim miejscu. Razi duża różnica między 2 i 3 biegiem. Kiedy auto wyje już na dwójce, po przerzuceniu na trójkę ma obroty za niskie do sprawnego przyspieszania.
Jestem pozytywnie zaskoczony. Samochód płynie, zawieszenie pracuje cicho, nie dobija nawet na większych nierównościach. Bardzo wygodnie się nim jeździ.
Nieco ograniczona do tyłu z powodu szerokiego słupka C.
Wszystkie przełączniki w zasięgu ręki, jeśli ktoś nie jeździł wcześniej Mercedesem będzie musiał się przyzwyczaić do przełącznika wycieraczek po lewej stronie kierownicy. Kierownica nie regulowana w żadnej płaszczyźnie, co mi akurat nieco przeszkadza, bo jest za nisko, fotele również nisko osadzone, zakres ich regulacji nie wystarczający. Można podnieść siedzenie, ale wtedy kierownica jest między kolanami. To wszystko oczywiście z mojego punktu widzenia, gdyż jestem dosyć wysoki (194cm)
Nie mam zastrzeżeń. Po wymianie filtra kabinowego dmucha , aż łeb urywa:)
Przy moim wysokim wzroście, nawet kiedy moje siedzenie jest mocno odsunięte do tyłu, jest za fotelem wystarczająca ilość miejsca, żeby mógł siedzieć ktoś średniego wzrostu. Na szerokość też wystarczająco miejsca.
Cichy nawet jak na diesla. Dźwięk silnika nie jest uciążliwy.
Świetna ekonomika jazdy. Spalanie w granicach 6-7 l/100km to świetny wynik jak na tak duże i ciężkie auto. Ceny części na średnim poziomie.
Za cenę 28-30000 to świetny wybór. Duży, wygodny, tani w eksploatacji, ale mułowaty:)
Jak na razie nic się nie dzieje. Leję ON i jeżdżę:)
jw.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D 95KM 70kW [l/100km]