Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W210 Sedan

Tomek Gubin, 10 lat temu
Silnik 2.7 CDI 170KM 125kW
Rok produkcji 2001
Mercedes Klasa E W210 Sedan 2.7 CDI 170KM 125kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Inne : To auto zaskoczyło mnie w całości :)
Po przesiadce z Audi A6 C5 (2003r) 1,9 TDI-131KM jestem bardzo zadowolony. Automat i silnik w Mietku to jest TO!!! Polecam niezdecydowanym. 1,9 TDI miałem w poprzednich czterech autach i postanowiłem zmienić no coś mocniejszego. 170 KM w mercu daje radę. Szukając swojej gwizdy nie kierowałem się najniższą ceną. Merc miał jedną z najwyższych cen na portalu aukcyjnym, mimo to kupiłem go i nie żałuję
Fajnie się zbiera, dobrze redukuje biegi, a przede wszystkim nie ma \"turbo-dziury\"
Olej w skrzyni wymieniony dopiero po 180.000 km, bo jak stwierdził poprzedni właściciel \"w mercedesowskich automatach oleju się nie wymienia\". Po wymianie skrzynia pracuje jeszcze lepiej, wiadomo jak zimny silnik trochę przeciągnie, ale to normalne przy zimnym silniku
Auto fajnie trzyma się drogi, wręcz płynie...
Nie mam tu zbyt dużych wymagań co do Mietka, trzeba się przyzwyczaić i wyczuć go na cofanie do tyłu na lusterkach.
Bez zastrzerzeń
Mam klimę manualną, chłodzi w lato skutecznie, w zimę szybko się nagrzewa
Tu niestety daję tylko 4 ponieważ z zewnątrz to typowy krążownik szos, a w środku zwłaszcza na tylnej kanapie \"szału nie ma\". Trzy dorosłe osoby siedzą i widzę że nawiązują \"bliższe więzi\"
120-130 km/h gadamy z żoną normalnie
Jeśli chodzi o paliwo : miasto 9,2 l/100 km trasa 6,3 l/100 km mieszane 7,3 l/100 km Naprawy: 1. olej w skrzyni biegów - 700 zł z wymianą 2. prowadnica szyby tylnej - 56 zł 3. naprawa blachy u zaprzyjaźnionego lakiernika 750 zł (dwa błotniki przód, zapyłka na tylnych błotnikach, do tego polerka lamp przednich) 4. wymiana licznika na inny z allegro - w starym nie chodziło wyświetlanie temp. i biegów - 270 zł 5. no i najważniejsze - zakup gwiazdy na maskę - 50 zł 6. wymiana baterii w kluczyku \"rybka\"- 2x18zł=36zł
Narazie brak
Nazrazie brak