Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W210 Sedan

Marek, 6 lat temu
Silnik 3.0 D 136KM 100kW
Rok produkcji 1996
Mercedes Klasa E W210 Sedan 3.0 D 136KM 100kW 1995-1997 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Wspaniała ponadczasową limuzyna niestety korozją to poważny problem drogi w serwisowaniu
Karoseria : Niestety Mercedes ma problem z korozją n
Zawieszenie : Drogie oryginalne elementy zawieszenia
Przeniesienie napędu : Automat wymaga okresowych wymian oleju
Kupiłem to auto niejako w proteście przeciw Scenikowi 1,9 dCi w którym wszystko się psuło . Mercedes diesel silnik pancerny 3,0 bez dwumasy bez filtra fdp bez nadmiernej elektroniki która może z błahostki unieruchomić nowoczesne auto szukałem czegoś ponadczasowego i niezawodnego no i Mercedes chyba spełnia to założenie Niestety to nie jest tanie auto w użytkowaniu części niektórych już nie ma inne tylko w ASO albo z zagranicy ogólnie tetsz stoję przed wyborem czy zainwestować kilka tys w blacharskie czy rozglądając się za innym autem . Zrobiłem w nim bardzo dużo mógłbym książkę napisać co rok kilka tys złotych na mechanikę s robię go u zaufanego mechanika który że mnie nie zdziera i zna się na robocie i kiedy już myślę żeby go sprzedać wsiadam jadę i sobie myślę że tej wygody komfortu nie znajdę w nowoczesnych autach więc krótko wymieniłem chłodnice termostat regeneracja maglownicy wymiana szyby z przodu robiony układ paliwowy jest b czuły wymiana świec żarowych robione wtryski uszczelniona pompa wymiana chłodnicy klimy wymiana wielowachacza z tyłu wymiana zawieszenia z przodu uszczelniany silnik oczywiście klocki i tarcze hamulcowe to normalka wymiana poduszek silnika i skrzyni wymiana oleju w automacie częściowo robiona blacharka ostatnio robiony wydech plus firanki od szyberdachu no i masa innych drobnych rzeczy o których teraz nie pamiętam Czy polecam auto ? Dobre pytanie dam nie wiem ale wiem jedno mogę o dowolnej porze kiedy tylko chce wsiąść i jechać np 1000 km w jedną stronę albo 2000 km bez zmęczenia z uśmiechem na twarzy i wysiąść x auta niemal nie zmęczony czy Wy też tak możecie,?
Ostatnio w profesjonalnym zakładzie sprawdzili wtryski wymienili 2 resztę przeczyscili i od tego czasu pali mi w granicach 7-8 litrów możecie wierzyć lub nie mam 1 problem z silnikiem na zimnym silniku przez kilka sekund telepie ale i tą usterkę znajdę silnik to najważniejsza rzecz w tym aucie do 3000 tys obrotów ospały powyżej szatan mogę na autostradzie ścigać się z nowymi autami bez problemu mogę jechać 180 kmh tylko po co ? Silnik nie bierze ani grama oleju rozrząd na łańcuchu nieśmiertelny
Stary automat 5 biegowy wymiana oleju zaboli finansowo ale to konieczność co 2-3 lata biegi dobrze wrzuca trochę szarpie na zimnym silniku potem płynnie zmienia biegi
Zawieszenie to bajka idealnie wybiera nierówności kaman wersję avantgarde z ADS to dodatkowo lepsza amortyzacja a jeżeli chce to mogę przełączyć w tryb sportowy wtedy zawieszenie robi się twarde sportowe
To jest panie i panowie Mercedes komfort wpisany w markę
Mercedes ma swoje rozwiązania dotyczące obsługi jest 1 wajcha przy kierownicy z lewej jest charakterystyczne rozmieszczenie elementów sterowania trzeba się przyzwyczaić
Wspaniałe grzeje/chłodzi coś nieprawdopodobnego
To jest stare auto limuzyna w związku z tym 20 lat temu były inne standardy . Ilość miejsca z przodu jest wystarczająca z tyłu wygodnie będą siedziały 2 osoby na pewno za mało schowków ale 4 osoby spokojnie się zapakują na wakacje
No tu mnie Mercedes zawiódł do ,80-90km/h jest ok ale powyżej jest głośno mogło być lepiej jak na mercedesa
To jest diesel w związku z tym jak napisałem części kosztują zamienniki jeżeli dawać to z głową czasami są tylko oryginały auto pali mi ok 7-8 l/100km ale niestety to auto swoje kosztuje
Jak już pisałem auto nie jest tanie w utrzymaniu ale w zamian otrzymujemy ponadczasową piękna limuzynę która nas nie zawiedzie jeżeli oczywiście zadbamy o nią
W czasie jazdy nigdy nie miałem żadnej awarii te rzeczy które robię to albo moja wina albo zaniedbania poprzedników
Nigdy mi się nie zdarzyło

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 D 136KM 100kW [l/100km]

8,2