Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W210 Sedan

cezary :(, 3 lata temu
Silnik 3.2 CDI 197KM 145kW
Rok produkcji 2000
Mercedes Klasa E W210 Sedan 3.2 CDI 197KM 145kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik rakieta, niskie spalanie, czysta przyjemność podczas wciskania pedału gazu
Inne : różne pierdoły
Samochód jak kobieta, Uwielbiałem go ale jego kaprysy doprowadzały mnie do szału. Bardzo wygodny, silnik wspaniały dynamiczny i oszczędny. Ogólnie polecam jeżeli trafi się zadbany i ładny egzemplarz oraz jak jesteś osobą, która nie oszczedza i nie przeszkadza Ci inwestowanie w auto. Co prawda nigdy mnie nie zawiódł i zawsze dojechał do celu, ale swego czasu bardzo często musiałem odwiedzać warsztat. Po wydaniu kilku tysięcy złotych nie było już wiekszych problemów.
Silnik super. Kultura pracy jak na diesla super. Osprzęt silnika uciązliwy, elektronika lubiła zawodzić. Oszczędny jak na 3.2 l
nie ma się do czego przyczepić, jedyną rzeczą która może zawieść to płytka sterująca znajdująca się wewnątrz skrzyni (u mnie niestety zawiodła) koszt ok 500 zł plus wymiana
komfortowy, typowo mercedesowski chociaż w wersji avantgard fabrycznie obniżony dzięki czemu lepiej trzymał się drogi. Podobno w avantgard bardziej wytrzymały i u mnie nie musiałem zaglądać do niego często
Pięta ahillesowa. chuba każdy zna historię jakości blach w w210. Chociaż u mnie przy zakupie było ok, zrobiłem co było do zrobienia i przez kolejne 4 lata użytkowania miałem spokój.
bardzo dobra może jedynie do tyłu trochę słabiej jak to w sedanie, niestety nie miałem czujników parkowania. Do przodu przy parkowaniu pomaga gwiazda :)
wszystko na swoim miejscu, bardzo wygodna dzwignia kierunkowskazów, trochę niżej niż w innych autach,
dmuchawy pracują bardzo cicho a jednocześnie super wydajnie klima automatyczna na 5+ jak to w mercu
Bardzo dużo miejsca. Przy moim wzroście 190 cm osoba o tym samym wzroście za mnąmiała wystarczająco duzo miejsca. Jeszcze ni miałem okazji prowadzićdrugiego auta w którym mogłem przyjąć tak wygodną pozycję za kółkiem jak w mercu
Typowo dla merca, ludzie się dziwili, że moze być tak cicho w aucie z dieslem pod maską.
Palił srednio 8l co uważam za mało jak na ten motor. Niestety wydatki na serwis przy takim starym aucie były dość wysokie
tutaj 4 gwiazdki dla egzemplarzy z górnej półki cenowej, gdyż wtedy można się cieszyć z użytkowania tego auta. Tanie "gruzy" raczej nie dadzą tej radości a prędzej bólu głowy.
Czesto były jakieś denerwujące pierdółki,
Poważne usterki trafiały się rzadko ale trzepały po kieszeni

On - zużycie paliwa dla silnika 3.2 CDI 197KM 145kW [l/100km]

8,3