Ocena kierowcy - Mercedes Sprinter I

pamp77, 17 lat temu
Silnik 2.9 TDI 122KM 90kW
Rok produkcji 1998
Mercedes Sprinter I 2.9 TDI 122KM 90kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Blacha kiepska,rdzewieje,kurcze gdyby MB popracowal jeszcze nad blacha bylyby to samochody niezniszczalne ale i tak nastepny bedzie Sprinter
Silniczek OK,nie bierze oleju,rowniutko pracuje-fakt kopci na czarno ale wtryskiwacze po tylu kilometrach kwalifikuja sie do wymiany
OK,mam tylko jeden problem;piatke moge wrzucic dopiero przy 100km/h gdyz bardzo huczy przy mniejszej predkosci-ale tak juz mial od poczatku,czyli od 1999roku gdy przyjechal z Niemiec i mial 80000 przebiegu
Wole jezdzic Sprinterem niz nawet najlepsza osobowka w podobnej klasie-wygoda,moc,bezawaryjnosc to jest to.Przejezdzam dziennie srednio 350km i raz tylko(siadła elektryka)bylem ściągany przez serwis w 2002roku
Zadnych problemow z cofaniem,lusterka duze,do przodu rowniez widok ideał
W nowych Sprinterach moze i jest ładniej ale nie zamieniłbym go nigdy na jakies CDI-KAZDY WIE DLACZEGO!!!
Niedawno siadł mi wiatrak,ale do tej pory super-szybki momencik i odmarzniete-w lecie natomiast przydałaby sie klima,ale chyba wywierce otwór miedzy kabina a chłodnią(dodam ze to oryginal blaszak-chlodnia)i bedzie OK
Wygoda-trasa nie meczy,mam takie wyjazdy ze robie i 800km i wracam nie polamany jak by to miało miejsce gdybym jechał KIA lub Lublinkiem(o ile taka trase dalbym rade pokonac takiej klasy dostawczakami)
W Sprinterach jest troche problem z plastikami ktore trzeszcza skrzypia ale i tak slucham zawsze radia lub mam wlaczone CB wiec nie ma problemu
Jezdze raczej szybko wiec i spalanie jest adekwatne
Pieniadze ktore kosztowal(60000)juz dawno dawno sie zwrocily,wiec jesli dostawczak to nie zaden Lublin brrrr!,Kia czy Jumper ale wlasnie Sprinter
Prawie zadne ale nieraz cos tam sie poluzuje,ostatnio oberwala sie popielniczka,takie tam
Zero,zero,zero-tu sie nic nie psuje,w tym roku dobije do ok 600000 i mam zamiar po remoncie silnika(wtryskiwcze itp)dobic do miliona

On - zużycie paliwa dla silnika 2.9 TDI 122KM 90kW [l/100km]

10,8