Lista ocen Mercedes Vito W638 (90) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 95 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gigi
Van 2.2 CDI 116KM 85kW
No jak na tę wielkość auta i możliwości ładunkowe to REWELACJA. Byłem miło zaskoczony tuż po kupnie autka kiedy ;itrażowałem go na trasie do Włoch. Jadąc przez krótki odcinek polski i całe Czechy w dwie osoby z 2 torbami - czyli prawie na pusto(przed wyjazdem zatankowałem go do pełna, a następne tankowanie tuż przed granicą z Austrią tj trasa około 450 km) przy prędkości 100-120 km/h spalił 7,26 l!!!!!! Nie chciało mi się wierzyć więc...
~vicio99
Van 2.2 CDI 95KM 70kW
ekonomiką vitek bije na głowę t4! szczególnie zużyciem paliwa i ceną części. Zużycie waszki na pusto poza miastem nawet ok 6,5 l/100km. w mieście ok 8l. Ogólnie śerdnie zużycie kształtuje się na poziomie ok 7l. Trasy przeważnie poza miastem no i spokojna jazda ok.90-100km/h. no inajwa żniejszy pedał to oczywiście gaz i są pozytywne efekty. Z serwisu nie korzystam ( ztego co słyszałem to koszmar) przeglądy i naprawy wykonuję we własnym...
~mikoma
Van 2.3 CDI 100KM 74kW
VITO 2,3 TD 74 KW (101 KM) o masie własnej 1800 kg spalanie ma przeciętne; udało mi sie parę razy zejść do 7,5 l/100 km, ale prędkość nie przekroczyła nigdzie 100 km/h; normalne średnie spalanie na trasie przy normalnej jeździe na autostradzie (prędkość do 150 km/h) normalne obciążenie 5 os. + ok. 300 kg ładunku - ok. 9-10 l/100km. Jak na gabaryty VITO to jest i tak ok.
~maciekbmw@o2.pl
Van 2.3 CDI 100KM 74kW
minimalne spalanie jakie udało mi się osiągnąć to 8 l z włączoną klima w jeździe mieszanej z przewaga jazdy po mieście a maxymalnie to i 13 l ale z laweta . Części do vito są takie same jak do wszystkich aut np cena klocków hamulcowych wach się od 50 zl do 200 cena amortyzatora z przodu wacha się od 70 do 150 tzn za takie Pieniążki można kupić te części na allegro
~Berni
Van 2.3 CDI 100KM 74kW
do chwili awarii bardzo ekonomiczny jak do swojej wagi ok 2T spalał mi ok 7L przy prędkościach do 110 a najwięcej 9 a prędkość V/max to była 172-173. byłem bardzo zadowolony. Lecz później po ingerencji mechaników (naprawach) to już nie to auto, słabsze dużo pali a teraz bierze olej a robione było przez fachowców (od naprawy przejechałem 30tkm i zaczął brać olej)
~ro-meo@tlen.pl
Van 2.3 CDI 100KM 74kW
Az sie prosi zeby dac 4 za naprawde niezle zuzycie paliwa, ale jesli chcemy auto serwisowac w ASO to juz nie jest tak rozowo- bledna polityka Mercedesa, Vito nie jest autem luksusowym! albo wskazowka dla uzytkownikow aby "stolowac" sie gdzie indziej, na szczescie juz sa zamienniki i fachowcy sie naumieli he, he. Daje 3,5
~barni
Van 2.2 TD 82KM 60kW
i tutaj jestem mile zaskoczony jeżdże przeważnie po trasach a spalanie nie przekroczyło nigdy 7,5litra , ogólnie vitek jest bardzo drogi w utrzymaniu , części serwisowe kosztuja krocie a zamienniki to szajs , a przy częstych usterkach łatwo się domyślić ...$$$
~przemek.wiczak@gmail.com
Van 2.2 CDI 102KM 75kW
Srednie spalanie na poziomie 8.5-9.5 l/100km. To według mnie dobry wynik biorąc pod uwagę masę, gabaryty samochodu i raczej dość dynamiczny styl jazdy. Gneneralnie ciężko przekroczyć 10l/100km nawet załadowanym autem. Oszczędni mogą zejść go ok.7.5l/100km
~B a R
Van 2.3 D 79KM 58kW
Pali około 8- 10 w miescie , około 8 na trasie, przeglądy wiadomo, nie nalzeżą do tanich, naprawy kosztowne, wymiana uszczelki pod miską olejową to koszt opuszczenia całego przedniego zawieszenia,, plus odkręcenie samej miski,
~Iwan Grożny
Van 2.3 D 79KM 58kW
w mieście max 10.5 na trasie min.6.8 średnia miasto trasa 50/50 zawsze ok 8-9 ceny częsci umiarkwane niska usterkowość raz tylko padło turbo ale załozylem używkę za 700zł i śmigam już 2 lata :-)