Mercedes Vito W638 - Oceń swoje auto

Benzynowe Benzynowe
Diesla Diesla
Ukryj

Oceny Mercedes Vito W638

5% gorzej niż w segmencie Dostawcze (3,83)

dodano 10.01.2010 przez

"Hiszpańska precyzja, niemiecki temperament". Tego auta nie można oceniać takimi kategoriami jak osobowe modele marki. Nie był składany w Niemczech tylko w Hiszpanii więc jakość nieco odbiega od niemieckich standardów. Szczególnie jakość zabezpieczenia antykorozyjnego i wykończenia wnętrza. To nie jest komfortowa limuzyna lecz wół roboczy i mimo swoich wad doskonale spełnia to zadanie. Ładna sylwetka i świetne prowadzenie dodatkowo uprzyjemniają użytkowanie auta. Z uwagi na niewielką awaryjność i niskie spalanie koszty eksploatacji są niewysokie. Silnik tego samochodu kontynuuje najlepsze tradycje firmy. Mimo małego niedostaku mocy jest zupełnie bezawaryjny, niewiarygodnie trwały i nieźle sprawdza się w aucie dostawczym. Na krytykę zasługuje jedynie blacharka. Korozja nie pojawia się na istotnych elementach nośnych. Atakuje drobne miejsca ale jest dość uciążliwa. Często spowodowana jest przez użytkownika np. uderzenie drzwiami w ścianę przy wysiadaniu.

dodano 22.09.2005 przez

Najgorszy samochód jaki miałem , a było ich kilka i z żadnym nie było tyle problemów co MERCEDESEM VITO.W silniku po 60000 tyś km rospadły się koła zębate od rozrządu,po naprawie i przejechaniu kolejnych20000 tyś km. padła głowica, a samochód miał 1,5 roku po przejjechaniu w sumie około 190 000 tyś padł całkowicie silnik,niewspomnę o zużytejmaglownicy, wymianie chłodnicy, katalizatorze, lince zmiany biegów, rozruszniku,ciągle padających świecach żarowych, korozja wszędzie wikół uszczelek, ciagłe dolewanie olej do silnika między przegladami i ogólnie jedno wielkie gówno. Z mercedesa to jest tylko nazwa i cena a reszta to HIŃSZCZYZNA. Nieczcesz mieć problemów to omijaj ten samochód bo korzyści z jego urzytkowania są takie ż wnajmiej oczekiwanym momencie niemasz samochodu bo sie popsuł i ceny w serwisie tak czyszcza kieszenie że się niedobrze robi.

dodano 03.03.2010 przez

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z użytkowania Vitka. Silniczek 85 km bardzo dobrze sobie radzi zarówno z przyspieszeniem jak i z wożeniem ładunku(często ok.1000kg).Bardzo dobra widoczność i zwrotność mesia dają fantastyczne wrażenia z jazdy... trochę denerwują ogniska rdzy które pojawiają się co jakiś czas na drzwiach i klapie. W porównaniu do t4 dużo niższe zużycie paliwa... Ogolnie nigdy mnie jeszcze nie zawiódł... Vw t4 może rzeczywiście był trochę lepszy, ale przy zakupie nowego zdecyduję się na Vitka, bo VW T5 to zupełna porażka( niedawno kupiliśmy do firmy i są wieczne problemy z elektroniką)! Ogólnie Vitek przy spokojnej eksploatacji i terminowych przeglądach spisuje się bardzo dobrze. Polecam!!!

dodano 03.07.2006 przez

ładnie wyglada, fajnie się jeżdzi, ale nie nadaje na jedyny samochód w rodzinie, za bardzo awaryjny, jak juz cos sie zepsuje to na ´Amen" i po prostu trzeba holować,Wsiadajac do niego nasłuchuje czy przypadkiem coś się nie rozlatuje nie odpada, czy cos sie nie odkręciło , sprawdzam czy aby zbezpiecznik jakis się znowu nie spalił, każdy podejrzany dzwiek ze strony silnika podnosi mi ciśnienie, także jest dobry , póki sie nie zepsuje,A najlepsze jest to , że zanim zostal zakupiony czytałem te wszystkie niepochlebne opinie na jego temat, i pomyślałem ,że są pisane na wyrost, i na pewno nie jest tak ,źle jak tu piszą, NIESTETY TAK JEST i nigdy wiecej nie zdecydowałbym sie na jego zakup.

dodano 14.04.2005 przez

kiedys w serwisie uslyszalem, ze gdyby nie vito, to by nie mieli co robic. calkiem zabawne wydawalo mi sie to co mowili, ale przekonalem sie, ze mieli racje. tylko czemu moja kieszen i moj czas musieli sie o tym przekonac? ostatnio sprzedawca salonu zaproponowal mi jazde testowa i zamiane mergo zlomu na nowe vito. nie musze mowic jaka byla moja reakcja..... nigdy wqw zyciu nie kupie juz mercedesa. auto kosztowalo mnie wiele wysilku aby je kupic. jak ostatnio sobie policzylem ile wydalem na naprawe, to wyszlo mi, ze3 mogl bym kupic zonie miejskie nowe auto z salonu. a zrobilem tym gownem raptem nieco ponad 100 tys km

dodano 22.01.2003 przez

Bardzo dobra widoczność kierowcy, pomimo swojej wagi gabarytów bardzo zrywny, ekonomicznie spala olej napędowy no chyba że masz tak ciężką nogę jak mój przyjaciel ale też nie przekroczysz 9,8l/100Idealny na wypady wakacyjne nie musisz ograniczać się z bagażami. Zwrotność oraz promień zawracania znacznie lepszy od osbówek które miałem, dzięki temu wciskasz się w każdą wolną zatoczkę parkingową. Lekkie otwarcie drzwi i już wysiadasz nie musisz wyczołgiwać się z siedzenia. pasażerowie bez obaw wysiadają za drzwi suwanych.Przestrzeń bagażowa dla kompletu 9 osób trochę mała ale masz jeszcze przestrzeń pod siedzeniami.

dodano 17.10.2009 przez

Reasumując Całokształt bez uwzględnienia ceny auta jest pozytywny. Gdyby nie rdza i hacząca skrzynia biegów na wstecznym i 1, słabe ogrzewanie i komfort jazdy na podwójnym siedzeniu pasażera z przeodu to byłaby rewelacja. Plusy za przede wszystkim silniczek i ekonomiczność. Ponadto do plusów można zaliczyć ergonomię, trwałość (z wyj. blachy), komfort kierowcy, poczucie bezpieczeństwa i funkcjonalność: można nim przewieźć bagaże, materiały budowlane, 9 osób, a także spać - rewelka. Myślę, że vito w wersji V nie ma żadnych słabych stron, tymczasem moja wersja zasługuje na uznanie na poziomie 4/5.

dodano 14.01.2011 przez

Witam. Wystawiam ponownie ocene gdyż przez kolejny rok użytkowania wydałem kolejne 5000 zł na naprawy razem 10000 zł przez 2,5 roku.W tym samochodzie psuje się prawie wszystko nie wiem możę trafiłem wadliwy egzemplarz. W aucie popsuło się min. Chłodnica, termostat, nagrzewnica, klima, szyby elektryka, centralny zamek, ciągle ciemno w aucie co wymienie bezpiecznik to pali,alternator po regeneracji, poduszki silnika, skrzynia biegów padła, kiwaczka pasek koło itp bo auto klekotało niesamowicie, linki od biegów, do tego urwana gałka od biegów(może mam za dużo siły)

dodano 10.04.2003 przez

silnik bardzo czuly na jakość paliwa. Na paliwie zachodnim pełna kultura jazdy, spalanie w normie, wyciszenie ,moc itd. Na polskim chyba każdy to na wyrywki zna. Trzeba tankować na sprawdzonych stacjach bo czeka nas niepotrzebna frustracja,że u kogoś 9l/100km a u nas 11l/100km. Proponuję baczną uwagę zwrócić na spody drzwi i tylnej klapy. Uszczelnienie na złączach blach położono niedbale, należy je zerwać, pomalować antykorozyjnie, na nowo położyć uszczelnienie bo korozja błyskawicznie spustoszy doły drzwi i klapy. Niech moc będzie z nami!

dodano 27.10.2007 przez

Trafilem egzemplarz montowany w Polsce u Zasady: ze srody - wszystko super. W poniedziale -na kacu, we wtorek zaczynaja prace, we srode dobrze pracuja, w czwartek musla o wolnej sobocie, piatek - juz wolna sobota. Bylem drugim wlascicielem auta. Silnik, mechanika, zawieszenie - dobrze. Jedyny minus to blacharka. Zaniedbasz ryske czy odprysk na lakierze - RDZA - ogromny minus. Obecnie jezdze VITO II z 2005 r. osobowy, znow jestem drugim wlascicielem auta - przebieg 120000,00 z czego MOJE 20000,00 w 3 miesiace. ZADNYCH UWAG I ZASTRZEZAN.