Lista ocen Mercedes Vito W638 (119) - Silnik

Na liście zabraknie 66 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mikoma
Van 2.3 CDI 100KM 74kW
W tytule opisu jest 2,3 CDI, ale mój silnik to zwykły 2,3 turbodiesel 74 KW (101 KM); Zrobiłem już swoim Viciakiem sporo kilometrów w dalekich trasach i nigdy mnie nie zawiódł... chociaż zdarzyło się kilka dość poważnych awarii przy osprzęcie silnika: zerwana rolka napinająca na pasku napędowym - przejechałem 70 km autostradą do domu bez paska napędowego, rolka furgotała głośno, ale silnik miał chłodzenie powietrzem, tak że się nie przegrzał...
Van 2.2 CDI 116KM 85kW
Witam wszystkich.Ponad dwa lata temu zakupiłem Vito 2.2 CDi 2001 rok.Golas w środku ,nawet bez ABSu i poduszek nie wspomne o klimie.Zakupiłem go na pół roku do firmy żeby mieć jakieś auto dostawcze.Przejechałem nim juz ponad 100 tyś km,zmieniam olej co 10 tyś i jeżdże po 1000 km.Rewelacyjny środek...piękne miejsce po lewej na kubek z kawą,miejsce na telefon pod zegarami,miejsce na opieranie ręki na drzwiach,cb-radio idealnie pod lewym...
~Gigi
Van 2.2 CDI 116KM 85kW
Silnik to jedna z najmocniejszych stron viciaka. Nie miałem najmniejszego problemu z silnikiem. Jak był zimny to leciutko obrotomierz wskazywał wahania w zakresie około 200 obr, ale w niczym to nie przeszkadzało, a po chwili było wszystko ok. Duży plus za wyśmienity silniczek. Elastyczność imponująca. Mała moc, duża buda a przyspieszało jak kapitalnie. Można nim jeżdzić bardzo dynamicznie
~Darek
Van 2.2 CDI 102KM 75kW
W pierwszym tygodniu wysiadło turbo, po miesiącu wystrzelił wtrysk paliwa, w między czasie regeneracja i rozwiercanie głowicy (montaż helikoli), naprawa w renomowanym zakładzie niestety duża strata mocy i głośna praca silnika, po kolejnym miesiącu przecieka paliwo z dolotu wtrysków, nikt nie chce naprawiać vito!!! auto kosztowało 21000zl naprawa 8700 !!!
~vicio99
Van 2.2 CDI 95KM 70kW
Jestem zadawolony. Samochodzik dysponuje niezłym przyspieszeniem jak na swoją moc. Bardzo dobrze radzi sobie również z ciężarem(często ok 1000kg). Do tego również ekonomiczny(średnio ok 7l). Poważnej awarii nie było, jedynie pojedyńcze usterki jak w każdym samochodzie. Ogólnie przy odpowiednim dbaniu sprawuje się bez zarzutu.
~praca_praca2000@wp.pl
Van 2.2 TD 82KM 60kW
Silnik tragedia,padły świece-wymiana.Pasek os klimy \"szelesci\"-najpewniej napinacz.Przewód od smarowania turbo wystrzelil,efekt: wymiana turbiny (uzywana 700pln).Nastepnie olej zważył sie po dolewce innego,efekt:padł wał,panewki-naprawa:mozna sie domyslic (potrzebny dawca i cały dół silnika).
~Berni
Van 2.3 CDI 100KM 74kW
Slinik do 110 tkm spisywał się swietnie al później zerwał się łańcuch po pwenym czasie rozsypało sie koło napedu pompy wtryskowej ale łańcuch nie pękł choć i tak go wymieniłem teraz pompa wody do wymiany i termostat bo nie może się zagrzać i bierze olej a był wymieniany co 10 tkm pilnowałem tego
~ZiggyP
Van 2.3 D 79KM 58kW
Jeden z ostatnich wolnossących diesli Mercedesa \"nie do zajechania\". Skonstruowany specjalnie do tego modelu. Praktycznie bezawaryjny. Pracuje kulturalnie choć dosyć głośno. Elastyczność przeciętna. Mimo przebiegu mieści się w fabrycznej normie zużycia oleju.
~maniak
Van 2.3 D 79KM 58kW
9 osób + bagaże na dołkach dobijało do odbojnikow i jedzie gorka nie gorka trasa 2400 km w jedna strone 30 h ciagłej pracy i tak kilka razy do roku naprawde wytrzymały samochod olej co 10000 wymieniam i filtry na nowy paliwo na dobrych cpn

Usterki Mercedes Vito W638

Mercedes Vito W638 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Rafał
Van 2.3 CDI 100KM 74kW
Kultura pracy wzorowa. Jedna poważna awaria: pęknięcie tarczy napędu pompy wtyskowej (wada materiałowa)!! Dla mnie kompromitacja marki. Elastyczość doskonała (u mnie na IV biegu od 60 do 100 km/h tylko 9,1 sekundy) Jak na auto dostawcze to rewelacja.