Lista ocen Mercedes Vito W638 (90) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 95 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pablo
Van 2.3 D 79KM 58kW
Drążek kierownicy wymieniony . Jak na wolną jazdę do 120 km/h jest ok. Przy 100km/h silnik tylko mruczy i jedzie się jak osobówką. Oryginalnie nie są chyba osłonięte krzyżaki w drążku i po jakimś czasie rdzewieją. Ja mam po wymianie osłonięty własnoręcznie gumą i na razie jest ok. I jeszcze osłony przegubów pękają i co jakiś czas jak nie guma na przegubie to przegub do wymiany. Hamulce na dotknięcie palca ;-)
~Gigi
Van 2.2 CDI 116KM 85kW
Nie mam zastrzeżeń do układu jezdnego. Autko jeżdziło prawie jak po szynach, czasami leciutko uciekało, ale sądzę, że to z powodu naszych dróg. Na autostradzie jechało prościutko. Układ dobrze wybierał nierówności, odporny na przedciążenia i nierówności. Myślę, że przez dwa lata użytkowania niewiele można powiedzieć o zawieszeniu, ale nie miałem z tym elementem najmniejszych problemów. Plus dla vitka.
~ZiggyP
Van 2.3 D 79KM 58kW
Twarde, sprężyste zawieszenie doskonale pochłania drobne nierówności i zapewnia doskonałe własności jezdne (jak na busa). Druga strona medalu to oczywiście brak komfortu, ale czego można wymagać od dostawczaka... Układ kierowniczy jest precyzyjny i bezpośredni przy każdej prędkości. Auto załadowane jak i na pusto prowadzi się jak po szynach.
~maciekbmw@o2.pl
Van 2.3 CDI 100KM 74kW
zawieszenie i układ kierowniczy idealne zero problemów chodź po naszych Polskich drogach zrobiłem prawie 100 000 km i nic w zawieszeniu narazie nie wymieniłem oprócz łączników stabilizatora ale to koszt 50 zł samochodzik trzyma się drogi jak osobóweczka nawet przy prędkości 170 180 jest naprawdę dobrze
~mikoma
Van 2.3 CDI 100KM 74kW
nie ma z tym najmniejszych problemów, o ile się o to dba i przynajmniej raz w miesiącu zagląda pod samochód; ja przynajmniej dwa razy do roku wymieniam łaczniki stabilizatorów, ale na polskich drogach nie da rady inaczej; poza tym nie przeciążam samochodu nadmiernymi ładunkami;
~RYDZU
Van 2.3 CDI 100KM 74kW
Kilkuletnie versje osobowe (Viano) borykaja się usterkami układu tylnego pneumatycznego zawieszenia. Mając do wyboru naprawę i oczekiwanie na kolejną usterkę wybrałem opcję numer 2 - wyrzuciłem całe to pneumatyczne cholerstwo i załozyłem tradycyjne sprężyny.
~vicio99
Van 2.2 CDI 95KM 70kW
Jazda Vitkiem sprawia mi olbrzymią radość. Zawieszenie bardzo dobre, pozwala pewnie pokonywać zakręty również z ciękim ładunkiem. Ponadporzeciętna zwrotność! wrażenia z jazdy lepsze jak w t4 nie wspominając o transicie...
~Adam Gdansk
Van 2.3 CDI 100KM 74kW
autko prowadzi sie doskonale. przyjemnosc prowadzenia na bardzo wysokim poziomie. drogi trzyma sie idealnie. nie podskakuje nerwowo. jedynie podczas chamowania niebezpiecznie potrafi zanurkowac. nie przechyla sie zbytnio na zakretach
~piotr152
Van 2.2 CDI 116KM 85kW
dobrze,jeżeli sie nie jeżdzi do momentu az sie wszystko pourywa to ok,poprostu Witka trzeba robić na bieząco i musi to robić mechanik ,a nie wujek staszek co \"robi\"wszystko telewizor też naprawi

Usterki Mercedes Vito W638

Mercedes Vito W638 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~krzychu25
Van 2.0 CDI 80KM 59kW
posiadam model z ostatniej serii vito przed tunimgiem i mialem okazje jeździc nowym modelem z napędem na tył. jednak naped na przud jak w pierwszym modelu jest owiele lepszym rozwiązaniem