Lista ocen Mercedes W124 Coupe (37) - Silnik

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pioto
Coupe 2.2 150KM 110kW
Silnik sam w sobie jest OK. Po 220 tys. zrobiłem remont. Niepotrzebnie, bo gładzie, tłoki, pirścienie były jak nowe. Tylko głowica nadawała się do remontu (uszczelka i gniazda zaworowe). Dość duży moment 210Nm pozwala jeździć elastycznie, ale bez doładowania to nie to co współczesny diesel. Brak współczesnych bajerów zapewnia niskie serwisowe koszty obsługi, ale spalanie mogło by być niższe. Układ napędowy (napęd na tył, most i skrzynia)...
~piotr Mechu
Coupe 3.0 180KM 132kW
Na poczatku dodam ze mam silnik 3-l ale 220 km Powiem tak!!jak na 19 letni silnik to jest totalna rewelacja jesli chodzi o kulture pracy!!a na dowod opowiem pewna anegdote!zaraz jak kupilem samochod w 2007 roku i jechalem z moja dziewczyna, zatrzymalismy sie na swiatlach i po chwili moja dziewczyna mowi .chyba zgasl ci silnik!!ja spanikowany patrze na kontrolki (bo powinny sie zapalic jak by silnik zgasl!!)ale nic sie nie zapalilo to dodalem...
~g
Coupe 3.0 180KM 132kW
Silnik, jeśli jest utrzymywany w odpowiednim stanie pracuje naprawdę ok. Przy 300tys. km mozna na nim postawić pełną szklankę wody, nie wyleje się-sprawdzone. Elastyczność w połączeniu z automatem całkiem niezła, myślę, że w manualu byłoby lepiej.
~Davidushka
Coupe 2.3 132KM 97kW
Mechanicznie bez zarzutów. KE-Jetronic sprawuje się równie dobrze jak wtrysk elektroniczny. W późniejszych egzemplarzach mogą występować pęknięcia w izolacji kabli ze względu na zmianę materiałów na bardziej ekologiczne.
~Wujek Maciek
Coupe 3.2 220KM 162kW
od 60 km/h można wrzucać 5tke i nie ma problemów - silnikowy prawie ideał - spalanie w mieście 14-16 przy normalnej jeździe - przy szybkiej 2 z przodu - na trasie kulturalnie 12l przy 150-170km/h na setke
~jaqb
Coupe 3.2 220KM 162kW
Co tu dużo mówić. 220koni sprzęgnięte automatem ..... Piękny pomruk rzędowej 6 zachęca do deptania w podłogę i częstych wizyt na stacji benzynowej. Niemniej i tak go bardzo lubię:)
~marcinbalicka
Coupe 2.0 122KM 90kW
Wspaniale mruczy.Troche ospaly,ale automat i gaz go ograniczaja.Po przelaczeniu na benzyne jest ok.I na dodatek ten dzwiek-jak koncert Straussowski.W koncu to Mercedes.
~Ryba
Coupe 3.0 24V 220KM 162kW
Silnik pięknie pracuje, ogromna jednostka, pod maską jest co podziwiać, zbiera się niesamowicie. Osiągnięcie 230 km/h nie sprawia żadnego kłopotu.
~Posiadacz
Coupe 2.2 150KM 110kW
Jak dla mnie to rakieta, i nie psuje się zbyt często. Spalanie mogłoby być nieco mniejsze, ale jest akceptowalne. Gazu nigdy nie założę!
~kunegunda
Coupe 3.0 24V 220KM 162kW
silniczek 3.0 wersja 24V (300CE-24) nie ma jej do wyboru ... 220 konie wymiataja, slicznie zbiera sie do przodu, wkreca sie na obroty i nie jest glosny
Mercedes W124 Coupe