Ocena kierowcy - Mercedes W124 Kombi

Flitch, 6 lat temu
Rok produkcji 1993
Mercedes W124 Kombi 2.2 150KM 110kW 1992-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : Niezawodny, mocy trochę ma i jak zadbać to odda kilkakroć właścicielowi.
Karoseria : Rdza, ale to nie nowe auto
Ogólnie to trzeba uważać przy zakupie, bo dużo jest składaków albo innych wynalazków, ale jak znajdzie się Merca w normalnym stanie to śmiało mogę polecić, takich aut się nie robi, bo nie zarabiałoby się na naprawach.
2.2 150 kucy swoje potrafi nabroić na drodze, mój spokojnie dochodzi do 140km/h i jeśli wszystko wymienia się na czas to nie będzie z nim żadnych problemów.
Czasami szarpnie, ale to w końcu 24 letni i 4-biegowy automat. Ale można się pozytywnie zaskoczyć jeśli chodzi o przyspieszenie.
Solidny i zarazem komfortowy.
Dla mnie ok, nie narzekam. Trzeba się przyzwyczaić do prostokątnego i kwadratowego lusterka, ale poza tym naprawdę dobrze wypada.
Wygodne fotele wykonane z dobrych materiałów, ktokolwiek do niego wsiada, wszyscy zawsze mówią, że wygodny.
Ogrzewanie działa super, po około minucie jazdy czuć już cieplejszy powiew, a potem to już kwestia ustawienia mocy wiatraka. Chłodzenia nie miałem okazji jeszcze sprawdzić.
Jeden z największych plusów tego auta, kombi ma niesamowicie dużo miejsca i spokojnie pozwala komfortowo podróżować 4 albo nawet 5 osobom z pełnym bagażem.
Ja akurat lubię słuchać silnika i jeżdżę dość szybko, ale tak bez wariactw (2,5 tys obrotów) to silnika nawet nie słychać., powyżej to można usłyszeć, ale nie żałosny wrzask, tylko dostojne mruczenie.
Samochód musi swoje spalić, ale to wygląda strasznie tylko na ekranie. 500tys km nabite i dalej chodzi i silnik i skrzynia z najprostszą instalacją LPG. Moja trasa to 100% miasto albo 70% miasto i 30% dwupasmówka. Lubię czerpać przyjemność z jazdy i często dość mocno go przegazuję. Ale sumując nawet w automacie auto nie do zajechania i mimo wieku wciąż czuć luksus i wygodę z podróży tym autem.
Miałem Chryslera '07 i jakość była o wiele gorsza niż w tym Mercu, auto było robiony aby komfortowo się przemieszczać bez konieczności częstych wizyt w serwisie i jak za taką cenę to lepszego auta moim zdaniem się nie kupi.
Zablokowana klapa bagażnika, świszczący wiatrak nawiewu i siadający silniczek elektrycznych szyb itp. Ale za kilka stówek to wszystko można przywrócić do pierwotnego stanu.
Wymieniać filtry i oleje na czas i uważać na skrzynie, to i do miliona dojedzie albo i dalej.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.2 150KM 110kW [l/100km]

12,0