Ocena kierowcy - Mercedes W124 Sedan

Mercocholik:), 18 lat temu
Silnik 2.0 D 75KM 55kW
Rok produkcji 1992
Mercedes W124 Sedan 2.0 D 75KM 55kW 1985-1995 - Oceń swoje auto
super kształt ( modele z lat 90 po zmianach maski itp ) i jeszcze kanciasty i nie przesadzony elektroniką w komorze silnika
Jak na ta mase i moc to ok. brakuje mu wiekszego przyspieszenia z jedynki a to przydalo by sie w miescie przy duzym ruchu, wyprzedzanie to koszmar trzeba sie "bujnac" i wyprzedzac z rozpedu:) za to na trasie przy stalej przedkosci to cos pieknego cicho ( 5 bieg ) i rozleniwiajaco. Zadbane diesle ladnie "syczą" zagluszajac charakterystyczny klekot no i wytrzymałość!!!!!!!
lekko i bez zarzutu jednak spotkalem sie z egzemplarzami w których lewarek nie zawsze trafiał tam gdzie trzeba ( cięgna wylatane ) jak również drążek samoczynnie sie wykręcał ( dziwne wrażenie gdy ten zostaje w ręku podczas jazdy )
tłumienie dziur super tak samo jak zachowanie na zakrętach jedynie tuleje w tyle saą wrażliwe. No i specywiczne sworznie z przodu WYMIENIAC jak tylko cos sie dzieje, w 190 gdzie jest taka sama budowa koło wleciało w nadkole, na szczeście na podwórku, moja ignorancja sie niestety do tego przyczyniła:(
jeszcze w nic nie puknełem przy cofaniu:)
jedynie popielniczki sa nieergonomiczne ( można "kiepnąć" nie tam gdzie trzeba ) ale jest to powód do rzucenia palenia:)
nie paruje i super grzeje
z przodu troszkę przyciasno ale to już na siłe
jeśli jest sprawny tylni most to ok jeśli jednak nie... no cóż
jestem cholernie zaskoczony niskim spalaniem, spodziewałem się w granicach 9 litrów a potrafi się zmieścić w 7
za 19tys można znaleść w b.dobrym stanie a gdy się ma 25-28tys to można nawet powybrzydzać
bez komentarza, jednak 123 była ciut lepsza
j/w