Ocena kierowcy - Mitsubishi Carisma Hatchback

marek, 15 lat temu
Silnik 1.8 16V GDI 122KM 90kW
Rok produkcji 2001
Mitsubishi Carisma Hatchback 1.8 16V GDI 122KM 90kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Silnik (osiągi, ekonomia spalania), Zawieszenie (pewność prowadzenia, trzymanie na drodze, neutralność nawet pod obciążeniem), Wyciszenie.
Inne : Małe kieszenie w drzwiach o ile można to nazwać usterką
Silnik w tym samochodzie jest wspaniały, daje bardzo dużo frajdy z jazdy. Bardzo duża elastyczność (jak na benzynie) i niezłe osiągi, nie trzeba go aż tak kręcić by sprawnie wyprzedzać. 122km i 174Nm przy 1230kg robi swoje, a w dodatku dość niskie spalanie. Drobny minus to brak możliwości założenia LPG, tankowanie 98 i podobno większa troska o silnik. Na razie przejechałem tylko 3000km, ale nadal jestem bardzo zadowolony. Ocena 4,5
Bardzo sprawne przełączanie biegów zwłaszcza jak się rozgrzeje. Krótkie skoki.
Pewnie się prowadzi, czuje się kontrole nad tym autem. Zawieszenie jest dość komfortowe, a jednocześnie sztywne. Samochód przejechał 147tys km po polskich drogach, a do tej pory w zawieszeniu nic nie było wymieniane, amortyzatory 80% sprawności. Nie ma żadnych stuków, więc dziwią mnie trochę komentarze przez dziennikarzy, że zwieszenie szybko się wybija. W samochodzie 4 osoby plus bagaż, a prowadzi się jakbym jechał sam. Układ kierowniczy też bardzo dobry. Hamulce dobre.
Bardzo wysoko się siedzi, na początku jak się przesiadłem to pomyślałem że fotel jest wysoko podniesiony, a był tylko delikatnie. Trochę kiepska widoczność do tyłu. Ocena 4,5
Wszystko intuicyjnie można znaleźć, jedynie ciężko wyregulować fotele podczas jazdy. Bardzo małe schowki (na mapę) w drzwiach.
Nie mam zastrzeżeń, jeszcze nie wiem jak działa klimatyzacja.
Przestrzeni jest wystarczająco dużo, aby wygodnie podróżowały 4 osoby wraz z bagażem w dalekie trasy. Mam 184cm wzrostu i za mną też taka osoba bez problemu usiądzie. Więcej miejsca niż w Octavi, Toledo, a porównywalnie z innymi w tej klasie. Bagażnik średniej wielkości 430l (wystarczający), ale posiada wnikające do środka nadkola
Wybierałem go z pośród 406 i innych i muszę przyznać że jest zaskakująco cichy we wnątrz. Nie zauważyłem, aby 2 letnia Avensis 177km była znacząco cichsza, nowa Civic 1.8 podobnie, nowe Toledo 1.9 105km zdecydowanie głośniejszy. Nawet przy 160 można śmiało rozmawiać.
Zima Trasa 5,5-7. Do 130 na trasie można zejść poniżej 6,5. Miasto 8-10 mrozy do -20. Średnia miasto-trasa 7-8 w tym po mieście 30%-50% wszystkich km. Spalanie podobne jak Golf VI 1.4, a osiągi nie porównywalne
Ciężko mi powiedzieć, bo mam samochód dopiero miesiąc, zauważyłem że są przepalone żarówki od podświetlania konsoli, nie działa jedna elektryczna szyba i centralny od jednych drzwi poniżej -8 stopni Celsjusza nie chce się otworzyć. Delikatnie wilgotna uszczelka od półosi napędowej. Zaznaczam że to wszystko było jak go kupowałem, a samochód ma prawie 150 tys km i takie rzeczy mogą wystąpić
Na razie nic i mam nadzieje że nic poważnego nie wystąpi.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V GDI 122KM 90kW [l/100km]

7,4