Ocena kierowcy - Mitsubishi Carisma Hatchback

Silnik 1.8 16V GDI 122KM 90kW
Rok produkcji 2001
Mitsubishi Carisma Hatchback 1.8 16V GDI 122KM 90kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Stosunek jakości do ceny
Auto bardzo dobre w swojej cenie, sportowy wygląd zwłaszcza jak jest ładny kolor z alu felgami, jeździłem nim rok i byłem zadowolony, dosyć dynamiczny, wygodny, pakowny, i bezawaryjny, generalnie polecam go także na pierwszy samochód dla młodego kierowcy. Posiadałem go ponad rok i bardzo dobrze wspominam
Dosyć dynamiczny, przyjemnie wkręca się w wysokie obroty, ładnie brzmi. Do 3 tyś obrotów trochę ospały ale wtedy dosyć cichy, powyżej jest dynamiczny i nawet potrafi wcisnąć w fotel, i do 140 km/h przyśpiesza dynamicznie jednak do 200 da rade się rozpędzić, na plus bezawaryjność
Precyzyjna chodź moja trochę haczyła przy zmianie biegów zwłaszcza na zimnym silniku. Przełożenia są krótkie co zwiększa dynamikę przyśpieszania ale w trasie zwiększa spalanie gdyż przy 140 km/h obroty wynoszą prawie 4tyś
Bardzo dobry, świetna przyczepność, precyzyjny układ, dobrze wyczuwamy nawierzchnie, proste wspomaganie hydrauliczne kierownicy sprawia że czujemy lepiej prowadzenia auta, bardzo duża stabilność przy wyższych prędkościach
Nie miałem żadnej rdzy
Dobra jak na liftbacka, duże szyby, tył łatwo wyczuć przy parkowaniu, lusterka wystarczająco duże
Wszystko na swoim miejscu, prosty kokpit, klika praktycznych schowków, podłokietnik i uchwyty na napoje są, do niczego nie można się przyczepić
Auto ma słaba izolacje termiczną co nie pomaga schłodzić wnętrze, może kompresor klimatyzacji był mocno zmęczony i przy 35 stopniach w aucie było gorąco, odparowywanie szyb działało przyzwoicie i ogrzewanie także
Spora przestrzeń dla kierowcy, mi było bardzo wygodnie (mam 1,7 metra wzrostu) z tyłu o ile nie ma się ponad 180 cm wzrostu jest ok i jest też dosyć wygodnie
Szału nie ma na autostradzie słychać szum powietrza i silnik jest głośno generalnie ale taki urok tego auta w mieście lubiłem słuchać jego przyśpieszania
Ceny części są w porządku, spalanie w mieście od 9 litrów przy spokojnej jeździe w nocy do 12 w korkach albo przy bardzo dynamicznej jeździe, w trasie od 5-6 przy 90 km/h do 8-9 przy 140 km/h, klima zwiększa spalanie o około litr na 100 km
Jak za auto za około 6000 zł oferuje naprawdę dużo
Części eksplatycyjne, wachacze, przepustnica i akumulator oraz miska olejowa w ciągu roku
Nic poważnego się nie stało tylko akumulator wysiadł co uniemożliwiło jazdę

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V GDI 122KM 90kW [l/100km]

8,8