Ocena kierowcy - Mitsubishi Outlander I

Bzyk_R1, 6 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 4WD Turbo 202KM 149kW
Rok produkcji 2006
Mitsubishi Outlander I 2.0 i 16V 4WD Turbo 202KM 149kW 2004-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Potężny moment obrotowy i cios przy przyspieszaniu.
Układ hamulcowy : Blokowanie klocków hamulcowych.
Bardzo nietuzinkowe i fascynujące auto. Prawdziwy sleeper. W moim powiecie posiadam go tylko ja.
4G63T klasa sama w sobie, silnik legenda, szkoda że "ekolodzy" się do niego przyczepili. Bardzo rozwojowa i podatna na mody jednostka.
Precyzyjna i bezawaryjna, szkoda że ciężko działa w niskiej temperaturze otoczenia. W większości modeli występuje ciężkie wbijanie dwójki. Brakuje 6 biegu zwłaszcza w Turbo.
W zawieszeniu japońskim wszystko działa jak należy. Dopóki jest oryginalne jest nie do zdarcia. Zawieszenie jest twarde nawet na zimowych 16 calach ale za to dobrze dopasowane do mocy samochodu.
Widoczność na dobrym poziomie, jedynie ograniczają ją szerokie słupki A oraz wysoka tylna szyba. Ciężko wyczuć rozmiary auta, na mieście tylko z czujnikami parkowania z tyłu. Świetne duże lusterka boczne bez martwego pola.
Minimalizm i estetyka, wszystko na swoim miejscu. Nie jestem fanem kokpitu jak w samolocie. Do ideału potrzeba radia 2 DIN oraz kierownicy od Evo
Turbo benzyna szybko się nagrzewa i w zimie mamy ciepło. W lecie klima bardzo szybko mrozi. Więcej mi nie potrzeba.
Auto jest przestronne w środku, nie ma mocnych skosów.
Tutaj zdecydowanie trzeba poprawić fabrykę. Do 140 km/h jest okej jednak powyżej tej prędkości w aucie jest dość głośno, a gabaryty auta powodują szum powietrza. Brakuje pełnych nadkoli z tyłu, slabo wyciszona grodź silnika, drzwi wnęki i podłoga.
Turbo żyje turbo pije. Na podróże na Pb98 jeszcze mnie nie stać, jednak montaż gazu powoduje że jazda tym samochodem należy do przyjemnych i ekonomicznych.
W tej cenie można mieć wiele bezpłciowych samochodów ale ten jest z charakterem i pazurem.
Systematyczne serwisowanie i wszystko działa jak należy. Czasem odmawiają posłuszeństwa czujniki wentylatorów czy przepustnicy ale to sporadycznie i nie u mnie.
Nic poważnego się nie stało.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 4WD Turbo 202KM 149kW [l/100km]

12,5