Ocena kierowcy - Nissan Almera I Hatchback

Rok produkcji 1999
Nissan Almera I Hatchback 1.4 S,GX,LX 75KM 55kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność
Karoseria : Progi rdzewieją na wylot
Następne auto do firmy - tylko Almera ,nigdy nie dam się już namówić na zakup nowego w salonie. Stosunek cena/jakość w przypadku Almery -REWELACJA
Kultura pracy jak najbardziej OK ,zwłaszcza jak na takie tanie auto.Ja swoją Almerę do pracy kupiłem za 6000zł ,wersja 4miejscowa z kratka. Dynamika,przy założonej instalacji LPG nie powala na kolana ,ale w codziennej jeździe okołomiejskiej wystarcza.
Bez zastrzeżeń , bezawaryjna, biegi wchodzą lekko, zestopniowana prawidłowo.
Ponownie ,jak na auto za taką małą kasę prowadzenie jest super. Kupiłem też do firmy fabr. nowego Fiata Grande Punto i wolę jeździć Almerą, zapewnia dużo większy komfort i pewność prowadzenia.
Przeszklona dookoła, dość wąskie słupki , więc z widocznością nie ma problemów.
Typowy Japończyk.Wszystko na swoim miejscu. I to fantastyczne uczucie ,kiedy wsiadasz do samochodu i jedziesz.Wszystko jest na swoim miejscu i po ciemku nie trzeba szukać przełączników.
Silnik szybko się nagrzewa, nagrzewnica bardzo wydajna - daje radę w największe mrozy.
Wszystko na swoim miejscu.
W aucie jest dość głośno .
I to jest właśnie największa zaleta tego samochodu - ekonomia!Zużycie paliwa ( w tym przypadku instalacja LPG pierwsze generacji , więc mocno ogranicza dopływa powietrza,a co za tym idzie moment obr./elastyczność) nigdy nie przekroczyło 8.5l/100km(chyba ,że non stop but w podłodze). Jeżdżę ,ale załadowane mam zawsze narzędzia i towar , łącznie minimum 200kg na pace,czasem wożę butle z gazem o masie ponad 400kg. Koszty napraw?? A co to takiego? W samochodzie nigdy nic się nie zepsuło. W ciągu 1.5 roku auto pokonało dystans 60 tysięcy km po całej Polsce, w tym czasie wymieniłem: -świece -filtr powietrza -olej i filtr -tarcze i klocki z przodu -amortyzatory tył -tłumik środkowy Zaznaczyć należy ,że autem jeździli głównie pracownicy, którzy wiadomo jak obchodzą się ze służbowymi pojazdami,a i ja na przejazdach kolejowych raczej nie zwalniam.
Następne aauto firmowe- tylko Almera
Brak usterek, poza rdzewiejącą budą nic się nie dzieje.
Brak usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 S,GX,LX 75KM 55kW [l/100km]