Ocena kierowcy - Nissan Almera I Hatchback

hummer, 15 lat temu
Silnik 1.6 SR,SLX 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Nissan Almera I Hatchback 1.6 SR,SLX 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : nic mnie pozytywnie nie zaskoczylo
Generalnie drugi raz nie kupilbym tego samochodu. Niby jest niezawodny ale ogolnie bardzo irytujacy. Ten halas, pozycja za kierownica, irytujace drobiazgi. Po raz pierwszy w zyciu mam takie odczucie ze jak mysle ze gdzies mam nim jechac to mi sie nie chce. A generalnie bardzo lubie jezdzic ale innymi samochodami.
Kultura pracy na bardzo niskim poziomie, drzenie silnika i halas przenosza sie do kabiny, normalnie czasem mysle ze to traktor, szczegolnie jak zimny jest. Moc niby wystarczajaca ale zeby z niej skorzystac trzeba krecic silnik powyzej 3 tys,to natomiast jest bardzo nieprzyjemne dla uszu. Plus nalezy sie za niezawodnosc.
Skrzynia chodzi bardzo lekko i precyzyjnie. Natomiast 5 jest zdecydowanie za krotka, przy 120km/h mam prawie 4000obr/min. Jest to bardzo meczace bo sie robi bardzo glosno.
Do ukladu nie mam zastrzezen, samochod ma 12 lat ale zadne stuki nic nie dobiega moich uszu, stabilnosc tez na przyzwoitym poziomie.
Bez zastrzezen
Bardzo slabo z powodu kilku drobnych drobiazgow.1) fotel niby ma regulacje wysokosci ale to raczej regulacja kata, tak jak kolyska, ciezko jest wiec ustawic wygodna pozycje.2) dzwignia kierunkowskazu troche jest za daleko, moze mam krotkie palce ale mysle ze nie odbiegam zanadto od przecietnej,3)brak uchwytu na kubki, to bardzo denerwuje szcegolnie w trasie, nawet w suzuki swift starszym jest uchwyt.
jest ok, bez zastrzezen
Jak na ta klase to jest ok
To jest chyba najgorszy punkt tego samochodu. Z powodu halasu i trzaskow z deski rozdzielczej i jeszcze z wielu innych miejsc, chce sie szybko pozbyc tego samochodu. Naprawde obniza to komfort. Malo przyjemny i zarazem glosny dzwiek silnika jest naprawde irytujacy. Plus te wszystkie brzeczenia gdzies w desce rozdzielczej. Szkoda gadac
Tez przecietnie, moje poprzednie Mitsubishi Lancer z mocniejszym silnikiem i nadwoziem kombi palilo zauwazalnie mniej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 SR,SLX 90KM 66kW [l/100km]

7,7