Ocena kierowcy - Nissan Almera I Sedan

master_pw, 15 lat temu
Silnik 1.4 GX,LX 75KM 55kW
Rok produkcji 1996
Nissan Almera I Sedan 1.4 GX,LX 75KM 55kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie świetne !!!!
Karoseria : RDZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Samochód świetny, dobrze serwisowany, zadbany potrafi odpłacić się bezproblemową pracą przez długi okres czasu. Polecam jako auto rodzinne ze względu na ogromny bagażnik (440 l.) oraz 4-drzwiowe nadwozie. Z silnikiem 1,4 w wersji GX nadaje się tylko do spokojnej jazdy niż do szaleństw na drodze (12,6 s do "setki"), można powiedzieć, że do dostojnego toczenia się. Dużym minusem tego samochodu jest wszędobylska rdza. Poza tym samochód godny polecenia (5/6 gwiazdek wg katalogu AutoŚwiat 2008).
Silnik bardzo elastyczny, nie trzeba zbyt często wajhować, ogólnie bardzo przyjemnie się jeżdzi
Przy takim przebiegu (205kkm) czasem zdarza się, że coś tak zrzytnie, ale wynika to bardziej z nieumiejętnego korzystania ze sprzęgła niż z wady i zużycia skrzyni.
Trzyma się drogi rewelacyjnie i świetnie wchodzi w zakręty (oczywiście przy prędkościach rozsądnych)
Widoczność doskonała, w końcu to sedan
Wszystko jest na swoim miejscu, tam gdzie powinno być. Dodatkowym plusem jest wysoko umieszczone radio, więc manipulowanie nim podczas jazdy nie sprawia najmniejszych problemów.
No cóź, tutaj tylko przeciętnie. Wadą tego modelu jest przepalająca się płytka oporników w taki sposób, że działa tylko 4. bieg. Ale jak już załączymy 4. bieg to wieje dosyć mocno, ale niestety głośno...
Nie jeżdżę z tylu, więc nie wiem jak jest. Ja mam fotel przesunięty na max do tyłu, a z tego co widzę, co miejsca za mną nie ma zbyt wiele..
Przeciętne, bo silnik nissana to silnik wysokoobrotowy, więc lubi jak go kręcić, więc odbija się to na wyciszeniu, które jest ... przeciętne :)
No cóż mogę powiedzieć... Przy tych cenach PB 95 każde ilości są za duże :) A tak poważnie to spalanie jest średnie, choć przy tych gabarytach i takim (małym) silniku nie jest źle. 1,4 do takiej dużej budy jest trochę za mały, szczególnie w wersji GX (tylko 75 KM). Jeśli chodzi o ceny przeglądów to są żadne, bo nissany się nie psują :) A części eksploatacyjne wbrew obiegowej opinii nie są wcale droższe niż do opli czy innych renaultów.
Świetny samochód za stosunkowo niewielkie pieniądze. Polecam auta nissana sprzed 2001 roku. Potem z jakością już jest niestety gorzej :( (współpraca z renault'em) Za przyzwoitą kwotę można wyrwać fajne autko, o nie znudzonych kształtach, praktyczne, z dosyć dobrym wyposażeniem. Przy zakupie uwagą na rdzę w nadkolach tylnych oraz progach.
Jeszcze nic mnie nie zatrzymało na drodze. A wkurzać może tylko skrzypiąca półka z głośnikami z tyłu no i nie działająca w pełni dmuchawa :(
Jeszcze nic i mam nadzieję że długo tak będzie :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 GX,LX 75KM 55kW [l/100km]

7,3