Ocena kierowcy - Nissan Almera II Hatchback

Przebieg: 1 000 tys. km
Okres użytkowania: 5 lat
Nissan Almera II Hatchback 1.5 90KM 66kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Auto niezawodne, wół roboczy. Najlepszy silnik 1.5 90 KM (66kW) rewelacyjny, niezawodny i mało pali. Jako konkurent Golfa IV - bije go na głowę pod kątem niezwodności. Auto dla kogoś kto nie lubi często odwiedzać mechaników - o ile zakupi się zadbany egzemplarz. Pamiętać o regularnych wymianach olejów (ja leję 10W40) i filtrach - co robię we własnym zakresie. Nie polecam zakladać lpg - auto przy lekkiej nodze nie pali dużo a gaz sprzyja u japończykow różnym awariom. Auto ma już na liczniku przebiegu 230 000 km i dalej śmiga. Przeznaję jednak że było dbane.
Rewelacja. Niezwodny. Rozrząd - przez okres mojego uzytkowania 6 lat - i przejechania 120 000 km - nie wymieniałem i dalej nie słychać niepokojących dźwięków z z komory silnika podczas jego pracy. Silnik pracuje równo na 800 na biegu jałowym. Podczas mrozów czasami przytrzyma chwilowo wyższe obroty na 1000 ale szybka spadają do 800. Mistrz ekonomii!
Ogólnie jest dobrze, nie narzekam. Biegi mimo 22 lat na karku auta, wchodzą jak należy. Co ciekawe przy 2000 obr/min na 5tym biegu macie na liczniki 80 km/h co jest bardzo dobrym wynikiem. Dla przykladu Seat Leon (2 auta do tyłu) miał przy 2 000 obr na 5 tce 63km/h - jakiś dramat to byl ze spalaniem. Almera jest przez to ekonomiczniejsza.
Dla mnie super. Opony założone 195/60/15.Trzyma się drogi pięknie - nawet przy bardzo dynamicznym wchodzeniu w zakręty.
tutaj jak wiadomo - cudów nie będzie, japończyk - no trzeba się liczyć z rudą ale jak się dba,konserwuje, wymieni progi i nadkola porobi po 20 latach auta to potem spokojnie myślę się pojezdzi jeszcze z 8 lat.U mnie auta ma ciężko - stoi pod chmurką w mieście pod blokiem, sól sypana, nie dziwie się że ruda łapie. Auto warte napraw blacharskich bo jest wołem roboczym i potrafi być dynamiczne.
widoczność - super. Stosunkowo duże lusterka - nie ma problemów w manewrowaniu autem.
dużo schowków, pod tylną kanapą jest pasek na rzep do walizki, są isofixy, jest podłokietnk na tylenj kanapie otwierany ze schowkiem, między fotelami z przodu także podłokietnik ze schowkiem, dwa gniazda zapalniczki przód i tył, podświetlanie lusterek z przodu na zaslonkach, 6 zarówek w dachu, otwierany schowek na okulary i inne.
U mnie spoko. Grzeje dobrze. Klima jak działała sprawnie chłodziła. Teraz nie działa bo brak chlodziwa ale nie naprawiam bo generalnie zatoki mnie męczą i być może lepiej się niechłodzić w lecie i wychodzić potem na upał - bo kapie z kinola.REWELACJA
Z przodu ok, z tyłu super - z reguły jezdzi 2 dzieci. ALe jak siedłem z tyłu mialem jeszcze miejsce przed kolanami. Mam 175 cm wzrostu . Auto polecam z czystym sumieniem.
Przyzwoicie a nawet dobrze. Wcześniej miałem suzuki baleno w sedanie - 1.6 benz. - był głośniejszy. Do 3000 obr jest naprawdę cicho. polecam.
dobrze ale nie rewelacyjnie. Jak naprawiasz na oryginalnych częściach z górnej półki - licz się z wysokimi cenami. Nie ma tragedii - ja mam wersje z tyłu napis Mallorca - nie wiem - hamulce tarczowe przy każsym kole. Hamuje w miejscu. Mega.
Ogólnie - biorac pod uwagę wszystkie naprawy i spalanie - POLECAM.
Jest dobrze a porównując do wcześniejszego Akorda 1.8 ls benzyna - jest o niebo lepiej. Almera nigdy w trasie nie stanęła, zawsze od A do Z dowiezie.
BRAK poważnych usterek, wół roboczy. Golf niech się chowa.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 90KM 66kW [l/100km]

9,8