Ocena kierowcy - Nissan Almera II Hatchback

moto maniak, 18 lat temu
Silnik 1.5 dCi 82KM 60kW
Rok produkcji 2004
Nissan Almera II Hatchback 1.5 dCi 82KM 60kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Warto kupić teraz w promocji.Moja dość krytyczna ocena spowodowana jest preferencjami aut klasy średniej,ale jako drugi samoch. do miasta w rodzinie spełni swą role doskonale.Polecam go kobietom i młodym.Mała przestrzeń bagażowa wyklucza go z grona aut rodzinnych(wersja 5 drzwiowa),pod względem ekonomii i niezawodności bez zastrzerzeń,a cena w salonie,to brać z zamknietymi oczami - OKAZJA
To mój kolejny diesel,ale po raz pierwszy tak mały(1,5),głosny gdy zimny ale szybko sie wycisza,bardzo długo nagrzewa,dopiero po przejechaniu kilku km,a w duże mrozy nawet kilkunastu km,po za tym dość dynamiczny choć mało elastyczny(na 5 biegu można jechać dopiero powyżej 85km/h)bardzo ekonimiczny,polecam kobietom,moja żona jest zadowolona.Szkoda że wersja 100KM dostępna jest tylko w Renault. Silnik jak na francuza jest OK.
Precyzyjna,krótkie biegi,około 14 sek. do 100km/h to dużo,więc można by ja było lepiej zestopniować.Zbyt Krótka jedynka i ten znaczek Renault,a ja naiwny mysłąłem że kupiłem japończyka :)
Z tak głośnym i sztywnym zawieszeniem w aucie kompaktowym jeszcze sie nie spotkałem,czasem strach przejeżdżać przez niewielkie widoczne nierówności, aż mnie podnosi ze strachu że znów usłysze ten łomot,lecz faktem jest,że dobrze trzyma sie drogi(sztywny), elektryczne wspomaganie jest precyzyjne i oddaje poczucie pewności panowania nad pojazdem.Zmieniłem opony na michalen(15") więc jest w miare cichy.Przeciętne hamulce.
Przód auta jest dość długi,a po modernizacji zderzak wysunieto nie co do przodu więc raz sie oparłem na zaspie śniegu.Do tyłu słaba widoczność ze wzgledu na niewielki otwór tylnej klapy,po za tym jest znośnie.
Trudno doszukać sie wad,wszystko jest pod ręka,ale trudno sie dziwić to auto kompaktowe,jestem w posiadaniu wersji z klimatronikiem i dużym wyświetlaczem z Primery wiec zona miała troche kłopotu z przyporzadkowaniem przycisków od sterowania klimy i radia.Rewelacyjne sterownie CD w skórą obszytej kierownicy,można by sie było pokusić o większy podłokietnik,brak oświetlenia w schowku,dobre dopasowanie fotela kierowcy,brak regulacji kierownicy w poziomie.
Ogólnie dobrze,ale wentylator na 3 biegu zbyt głośny,a na 2 mało wydajny,na ogrzanie zmarznietego tyłeczka żona musi zbyt długo czekać(wiec ja sie musze wykazać :)),klimatronik rewelacja,sterowanie jeszcze lepsze
model 2004 nie przystaje do konkurencji,przymierzaliśmy sie do Civica,Corolli,Mazdy3,Lancera i tam rzeczywiście jest swoboda.Współczuje córce która musi co dzień kulić sie na tylnej kanapie jadac do szkoly.Almera jest po prostu zbyt mała dla całej rodziny,nawet trzy osobowej.Tygodniowy wyjazd na narty staje się zabawą w układanie puzli,należy bagaże dopasować do małego bagażnika,auto powinno przewozić max 4 osoby.
Jeśli nie wspominać o bardzo głośnym zawieszeniu to jest wzdlednie,ale tylko przecietnie.Silnik jest cichy,gdy jest rozgrzany,ale oryginalne opony Brigg trzeba odrazu wymienić,są twarde i głośne.Kierownik serwisu był zdziwiony,że moja Almeta na michelin jest tak miekka i cicha.
Pod wzgledem spalania to mistrzostwo świata,udało mi sie w trasie osiagnąć 3,9l ON wg wskazań pokładowego komputera.W mieście po wyliczeniu z tankowania 5,4l ON. Kierownik servisu to mój znajomy więc trudno mi powiedzieć jakie sa standardowe ceny przeglądów.Oryginalne części są bardzo drogie.Ale trudno sie dziwić jeśli diler ma 300% marży-przedni błotnik (kawałek blaszki)-800zł.
Ceny aut nowych w salonach są bardzo atrakcyjne,regres w motoryzacji powinien byc sygnałem dla oszczędnych - taniej już nie bedzie - chyba że w Stanach,tam samochody kosztują połowe ceny i paliwo trzy razy mniej. Ale puki co żyjemy w Polsce gdzie wiele towarów jest naj....
Przejechałem dopiero 16 tys.km (na liczniku:21 tys.km) i to autem kupionym za granica po stłuczce. Drobnych usterek nie zanotowałem. Oby tak dalej.
Była jedna poważna usterka,ale spowodowana moim niedopatrzeniem związanym ze stłuczką samochodu.Powinienem dokładnie spr. te elementy auta które były uszkodzone a wtedy by mnie nie zawiodło. A więc sobie stawiam ocene:b.źle,a Almerze - DOSKONALE,jednoczesnie przepraszm ją z tego miejsca za moje lenistwo.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 82KM 60kW [l/100km]

5,6