Ocena kierowcy - Nissan Almera II Sedan

Bodzio, 14 lat temu
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: 5 lat
Nissan Almera II Sedan 1.5 90KM 66kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Bezproblemowa obsługa przez ponad 200tyś km.
Karoseria : Popsuł się zamek od tylnej klapy
Inne : abc
Przeniesienie napędu : abc
Almera zapewniła mi bezproblemową eksploatację przez 5 lat i ponad 200tyś km. Jest to idealny samochód do jazdy po mieście.
Jest to idealny miejski samochód - bardzo elastyczny i ekonomiczny. Może nie jest demonem szybkości, ale do spokojnej jazdy w zupełności wystarcza. Zrobiłem tym samochodem ponad 200tyś km i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.
Skrzynia pracuje wyjątkowo płynnie i zapewnia komfortową jazdę, nie ma mowy o szarpaniu. Sprzęgło bardzo tolerancyjne - zarówno na ciężkie buty jak i damskie szpilki.
Jazda tym samochodem to czysta przyjemność - układ jezdny tak zestrojony, że kierownicę można prowadzić jednym palcem. Jeśli chodzi o pracę zawieszenia to dobrze tłumi nierówności i całkiem nieźle trzyma się na zakrętach. Sztywna belka z tyłu sprawia, że dożywotnio nic nie będzie się działo z tylnym zawieszenie. Jeśli chodzi o przód to właśnie szykuję się do wymiany - choć jak na polskie warunki i tak długo wytrzymało (prawie 100tyś km).
Bardzo dobra zarówno z tyłu jak i z przodu. I co najbardziej mi się podoba to ogromne boczne lusterka. Bardzo duży plus.
Wszystko zaprojektowane bardzo prosto i intuicyjnie. Jedynie wymiana żarówki w prawej przedniej lampie wymaga małej zręczności.
Ogrzewanie i wentylacja dość wydajne, choć profilaktycznie warto wymienić co jakiś czas filtr kabinowy aby szyby nie parowały.
Z przody bardzo dużo miejsca, zaś z tyłu akurat dla teściowej... Mój trzydrzwiowy hatchback jest raczej autem dla dwójki. Dość spory bagażnik.
Bardzo niskie zużycie paliwa. Na pełnym baku jestem w stanie latem przejechać nawet 730km! A to nie lada wyczyn biorąc pod uwagę jazdę po stolicy. Zimą zasięg spada do jakiś 650km. Średnio w korkach samochód spala 7,7 litra na 100km. W trasie 6 litrów.
Tani przy zakupie i tani dostęp do części zamiennych - nic tylko brać.
Jeśli zadba się o almerkę to odwdzięczy się bezproblemową eksploatacją. Co 30tyś wymieniam wszystkie filtry i olej (filtr powietrza, oleju, paliwa). Jeżdżę almerą już ponad 5 lat, zrobiłem ponad 200tyś i nigdy nie miałem poważniejszej awarii. Czy ostra zima, czy gorące lato - wsiadam i jadę. Dodam, że moja almerka nie jest garażowana. Jedyną rzeczą do której można się przyczepić to niewielkie ogniska korozji, ale za 500zł można zakonserwować karoserię na długie lata.
Samochód nigdy jeszcze mnie nie zawiódł. Z poważniejszych "awarii" to raz musiałem wymienić akumulator zimą i sprzęgło. Raz też popsuł mi się zamek w tylnej klapie, ale bez problemu został wymieniony. Tani dostęp do części sprawia, że jest to praktycznie samochód bezawaryjny!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 90KM 66kW [l/100km]

6,9