Ocena kierowcy - Nissan Almera II Hatchback

Silnik 1.5 dCi 82KM 60kW
Rok produkcji 2003
Nissan Almera II Hatchback 1.5 dCi 82KM 60kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : 1,5 dci mało awaryjny tyle że głośny
Układ elektryczny : 3 razy wyskoczył mi błąd poduszki w serwisie biorą za to 100zł za sakowanie na necie można za friko znaleść rozwiązanie
Silnik : w zimie przy -20 po odpaleniu skaczą obroty na jałowym biegu od 700 do 1,5tys albo i nawet zgasnie dziad
Karoseria : rdzewieje niby nie stary ale podwozie trzeba konserwować przy antence na dachu widać zalążki rudego
oceniam na 4,7 bardzo dobry samochód dla młodych kierowców chociaż ja widzę w wiekszości że jeżdżą almera dziadki
Co do silnika przed zakupem obawiałem się jednostki 1,5 francunskiej.Kupiłem z przebiegiem 127tys. teraz mam 163tys. i jestem zadowolony moje autko było zadbane i bezwypadkowe i jak na widoczne użytkowanie licznik nie był kręcony za wiele (max może miał 200tys) teraz po 2 latach jazdy poza standardowymi robotami oleje filtry(co 12-14tys) nie robiłem nic zbliża sie wymiana rozrządu ale to tak czy siak trzeba robić.W niektórych modelach często do wymiany są poduszki silnika głównie chodzi o te ropożerne bo ja jałowym biegu cała tapicara drży jak w starym mietku
Skrzynia elastyczna aczkolwiek w zimę przy -20 sprzęgło odbija z opóznieniem 0.5 sek ale ogólnie spoko
układ twardy prawie jak w golfie w zakręty wchodzi jak przecinak
bardzo dobra przednia szyba wyprofilowana tak że na parkingu wchodzę za żyletki
jak na silnik 1.5 poniżej 5l/100km nie udało mi sie zejść średnie spalanie 5.5 i w zime i w lato z klimą za to do 6.5-7 udało mi sie dojść na trasie przy 170km/h non stop ale to juz jazda ektremalna trasą nr A1 na Gdańsk i męczenie silnika
w zime przy -25 po przejechanych 2-3km w srdku juz leci ciepłe powietrze bardzo dobrze
jak na samochó tej klasy nie ma co narzekać w 4 można śmiało robić po 800km
mały diesel ale w środku jak w traktorku co prawda astra II w ropie jest głośniejsza ale do common rail to pompowtryskiwaczom jeszcze brakuje przy 140 w samochodzie brak komfortu ale to małe autko to nie vectra czy laguna i musi być słuchać prędkość
Bałem sie ze ceny napraw bedą duże ze to raz że to japoniec dwa silnik francus BŁĄD ceny porównywalne do astry czy golfów łożyska przód 200zł komplet lampy przód 200zł komplet ale za to silniczek tył do wycieraczki nowy 500zł
ja w 2009r za rocznik 2003 1,5 bezwypadkowy dałem 22tys sporo ale było warto bo chodzi bez zarzutu i dla mnnie najważniejsze był bezwypadkowy
wysiadła mi wycieraczka tył kosztowna sprawa nawet używka stoi po 200-300zł
brak nic poważnego jak do teraz wymieniłme łozyska i teraz łączniki stabilizatorów i kocki z tarczami a tak bajka

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 82KM 60kW [l/100km]

5,8