Ocena kierowcy - Nissan Almera II Hatchback

Hachiroku, 9 lat temu
Rok produkcji 2000
Nissan Almera II Hatchback 1.5 90KM 66kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Inne : gdyby nie silnik ktory jest zbyt ospaly i brak dodatkowej pary drzwi,pewnie mialbym go do dzis bo samochod mimo ze mial plastikowy kokpit to roznego rodzaju smaczki i poziom dodatkow jest za taka kase zachwycajacy,dodatkowo karoseria ktora ma wady typu korozja itp ale jest naprawde ponadczasowa i samochod nawet dzis moze sie podobac
Układ elektryczny : zarowki,tak jak w toyotach na okraglo trzeba wymieniac bo sie przepalaly
Powiem szczerze ze caloksztalt pozytywnie mnie zaskoczyl,Japonskie samochod wyprodukowany w Anglii,zaprojektowany przez francuzow,to dalo nam solidnosc konstrukcjii,smaczki we wnetrzu znane z samochodow marki renault oraz jako takie spasowanie wnetrza wykonane przez anglikow
silnik sam sobie wybralem wiec nie powinienem psioczyc,jedyne co moge zrobic to napisac ze 1.5 90ps(bez zmiennych faz rozrzadu) jest trwaly,oszczedny (przy odpowiednim traktowaniu) i baardzo mulowaty,jest na lancuchu wiec nie poswiecamy mu duzo uwagi,wystarczy regularnie dbac o filtry oraz olej i Nissanek daje rade,spalanie bardzo zroznicowane,w trasie potrafi spalic jak diesel,ale w miescie przy katowaniu spala nawet 10l
po toyotach jakie mialem bylem bardzo pozytywnie zaskoczony,swietna skrzynia z krotkim skokiem,aczkolwiek biegi baaardzo dlugo zestrojone co pomaga na trasie w utrzymaniu niskiego spalania ale przy wkrecaniu silnika i przyspieszaniu daje efekt jakbysmy na kazdym biegu musieli czekac w nieskonczonosc,ogolnie swietnie ale teraz mam mazde i jest jeszcze lepiej!
przecietny,wydawal sie gorszy niz np w corolli E12 mimo ze zawieszenie jest bardziej skomplikowane w nissanie niz w Toyocie
bez zarzutu,dobra widocznosc we wszystkich kierunkach,fajne lusterka boczne duzo w nich widac ale nie sa zaprojektowane tak zeby wygladac jak uszy od slonia
mialem duzo wiecej zabawek niz w poprzednich samochodach,klimatronik,szyberdach,elektryka lusterek,szyb itp itp ale kazdy samochod japonski ma podobne rozwiazania,przelaczniki wiec wszystko intuicyjnie
w benzynie super,kolega mial diesla 2.2 Di i tez nie narzekal wiec daje 5
mialem wersje 3d wiec wsiadanie do tylu to masakra,ale przod swietnie,bardzo duzo miejsca,wiecej niz w corolli e12 i na dodatek siedzenia w nissanie to rewelacja na dlugie trasy
przecietnie
jadac jak emeryt z polski do holandii z predkoscia 90km/h przejechalem 820km (zbiornik nabity na full) gdy oswiecila sie rezerwa,jakie bylo moje zdziwienie gdy zatankowalem i okazalo sie ze mialem jeszcze 10l,jak pozniej czytalem wskaznik paliwa w almerze cygani dosc duzo,niby zostal zaprojektowqany tak aby nie uszkodzic pompki paliwa w miescie juz jest gorzej,jak chcesz byc pierwszy spod kazdych swiatel to ta miniaturka silniak spali nawet 10-11l benzyny bo silnik maly,ospaly a samochod to kawal klocka
kupilem go w roku 2012 gdy mial 12 lat dalem za niego 5300zl,mial klimatronik,jasny kolor welurowej tapicerki,pelna elektryka,radio z cd,filtr UV w szybach(zapobiega nagrzewaniu sie wnetrza) regulacja kierownicy szyberdach zaglowki ktore reaguja w trakcie wypadku,wspomaganie,airbagi obszyte skora kierownica i lewarek,sterowanie z kierownicy radiem itp itp po roku odsprzedalem za 4800zl wiec oceniam na rewelacyjnie
nie wiem czy mam takiego farta do samochodow czy zwyczajnie sprawdza sie metoda jak dbasz tak masz,aktualnie mam 4 samochod Japonskiej marki i nie wazne czy diesel czy benzyna nigdy nie mialem awarii,nissana oceniam b.dobrze bo nie sprawial mi problemow,jedyne usterki to wydech ktory z racjii wieku musialem wymienic
przetarl sie kabelek od czujnika poduszki i niekiedy mrugalo ze z airbagiem jest cos nie tak,po lutowaniu wszystko wrocilo do normy

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 90KM 66kW [l/100km]

6,1