Ocena kierowcy - Nissan Almera II Sedan

Bolo, 18 lat temu
Silnik 1.8 16V 114KM 84kW
Rok produkcji 2002
Nissan Almera II Sedan 1.8 16V 114KM 84kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Auto niezawodne i mądrze przemyślane. Wprawdzie już trochę tronci myszką w porównaniu do Hondy Civic czy Corolli ale jak ktoś nie szuka bajerów tylko solidnego samochodu to polecam. Dobra ergonomia i mocny silnik. Do tego atrakcyjny wygląd - ja mam sedana i moim zdaniem to jeden z najładniejszych sedanów w klasie. Zwłaszcza na 16" felgach jak moje.
Przyspieszenia całkiem niezłe, chociarz trzeba go trochę wkręcać w obroty. Mankamentem jest dość głośna praca przy tych obrotach. Za to przy małych prędkościach ideał ciszy.
Nic nie chaczy. Co tu więcej dodać. Precyzja jak należy.
Krótko mówiąc almera to mistrz szybkiego pokonywania zakretów. Zawieszenie trochę mało komfortowe jak na polskie drogi ale za to bezpieczne.
W sedanie słabo wyczuwalny jest tył pojazdu. Poza tym słupki dość szerokie ale da się wytrzymać - nie gorzej niż u konkurencji.
Bardzo wygodne i sztywne fotele z dobrym podparciem bocznym. Regulacja w normie. Wszystkie przełączniki pod ręką. Dużo schowków. Mankamentem są jedynie zawiasy pokrywy bagażnika (sedan) wchodzące do środka i zajmujące przestrzeń. Konkurencja jest już z przodu i robi teleskopy.
Klima działa dostatecznie wydajnie a nagrzwnica wręcz potrafi oparzyć.
Z przodu nie ma problemu ale z tyłu miejsca na nogi mało jak na tą klasę.
No tutaj słabo. Przy większych prędkościach odczuwalne chałasy z silnika i głośne wybieranie nierówności, których u nas nie brakuje.
Średnio pali 8,5 litra na 100 km. Nie jest najgorzej ale też niczym nie zachwyca.
I tu jest duży plus dla Nissana - dobrze wyposażone auto za mniejsze pieniądze od konkurencji. Przy tym auto naprawdę dobrej jakości.
Nic sie nie psuje. Tylko dolewać paliwo i zmieniać olej.
Tu też bez problemu. Niezły ten japończyk z brytyjskim paszportem.
Dziennik kosztów dla Nissan Almera II Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
8,8