Ocena kierowcy - Nissan Almera II Sedan

bazancik@poczta.fm, 21 lat temu
Silnik 1.8 16V 114KM 84kW
Rok produkcji 2000
Nissan Almera II Sedan 1.8 16V 114KM 84kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Uważam, że autko jest śliczne (szczególnie z oryginalnym spojlerem dachowym), funkcjonalne i niezawodne. Ma dużo pożytecznych gadżetów i jest bardzo sympatyczne w eksploatacji (i jeszcze ten dość agresywny wygląd!). Świetne reflektory (w porównaiu z Xsarą, którą jeżdzę służbowo), świetne prowadzenie auta i... jak dla mnie za słaby silnik. Poprzednio jeździłem bardzo zwinnym Sunny 1.6´92 (wersja gaźnikowa) i spodziewałem się dużo lepszych osiągów, a tu w sprincie (do dowolnej prędkości ;)) jest "tylko" tak samo :( Za to ta elastyczność!! Bije Sunny na głowę!!
Kultura pracy - bomba, elastyczność - rewecja (całe miasto można na 3 biegu przejechać!!), sprint do 100km/h - taki sobie... Zasadniczo silnik jest na 5, tylko ja spodziewałem się wiecej sportowego charakteru (mam w końcu Almerę Sport) więc daję 4
Nie mam zastrzeżeń i nie rozumiem ludzi, którzy mają:( Może trzeba najpierw ASO poprosić o sprawdzenie czy wszystko jest OK??
Auto świetnie trzyma się drogi, gwałtowne manewry znosi ze stoickim spokojem a boczny wiatr i koleiny nie robią na min wrażenia - dla mnie bomba!
Zasadniczo nie mam zastrzeżeń, ale z powodu 3 zagłówka z tyłu nauczyłem się korzystać z lusterek przy cofaniu ;)
Dużo ciekawych i pożytecznych schowków, czyletne zegary, podświetlane lusterka wewnętrzne (oba!!) wygodne fotele, dużo regulacji, podłokietnik z uchwytem na napoje z tyłu - po prostu wzór dla innych!!
Moje pierwsze auto z klimą - bardzo mi się podoba, ogrzewanie zimą skuteczne i szybko się nagrzewa. Nigdy nie miałem problemu z parującymi szybami.
Jako pasażer nie jeżdzę, kierowca ma bardzo wygodnie a moi pasazerowie mówią, że z tyłu są bardzo wygodne kanapy, ale na nogi to by chcieli więcej miejsca..
Przy ostrym przyspieszaniu trochę głośno potrafi się zrobić - reszta bez zastrzeżeń (no, może czasem zawieszenie da znać o jakiejś znaczącej dziurze)
W mieście ok. 9.5l/100km na trasie z litr mniej (tylko, że mam ciężką nogę...) napraw żadnych nie miałem a ceny serwisu zaskoczyły mnie pozytywnie
W porównaiu z Fiatami (Stilo), Citroenami (Xsara), czy VW/OPEL auto wypada dużo lepiej w tej kategorii
Raz skrzypiał fotel kierowcy (serwis szybko i skutecznie usunął usterkę) innym razem trzeba było wymienić oprawkę od żarówki przy tabl. rej. - generalnie jest jednak
Nic takiego jak do tej pory nie miało miejsca (72000km)
Nissan Almera II Sedan