Ocena kierowcy - Nissan Almera II Sedan

hocest@gazeta.pl, 21 lat temu
Silnik 2.2 Di 110KM 81kW
Rok produkcji 2001
Nissan Almera II Sedan 2.2 Di 110KM 81kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
trudno poza Nissanem kupić wycieraczkę przednią - pióro znaczy się - tę dłuższą tj. 65 cm. a w Nissanie kosztuje 100 złotych. kupiłem w Nissanie oryginalną ale w Niemczech za połowę tego co w Polsce
jak juz "złapie" temperaturę to jest dokonały;
jak Bobr3 mam kłopoty z wrzuceniem 1 jak autko sie toczy, a czasem nawet gdy stoi w miejcu. ogólnie dośc wydaje się być toporna
szkoda że nie mogę dać 6.cudo sie trzyma drogi,szczególnie na zakrętach w które można spokojnie sie składać przy 140km/h.opony letnie mam na zdarte na brzegach właśnie od szybkiej jazdy na zakrętach jak to określił mechanik w ASO.
zewsząd doskonała. siedzi sie wyżej i więcej widać. trochę tylko słupki przednie są zdradliwe bo ciut ograniczają ale podobny problem choć pewnie większy był w Peugotach 206 - to chyba już taka przypadłość długich słupków które są pod dużym kątem.
jest ok ale bez szaleństw
kto jedzie na tylnych fotelach ten narzeka że marzna mu nogi. trzeba pamiętać o zmianach regularnych filtra przeciwpyłkowego inaczej zaparowują szyby okrutnie. diesel nagrzewa się w zimie po przejechaniu średnio 8 - 10 km.dopiero wtedy zachyna cuś grzać. nie jest to autko dla zmarzluchów a więc trudno nazwać je samochodem rodzinnym w zimie :)
5 ale tylko dla tych siedzących z przodu. tam z tyłu żadna rewelacja najwyżej 4 i to tylko za to że są "schowki" na puszki z piwem w "kładzionym" środkowym fotelu
takie sobie. mogłoby być ciszej. peugot w dieslach to potrafi
ceny przeglądów są wysokie 1 po 20 kkm - 750 zł, 2 po 40kkm 1.200 zł ale wymiana klocków z tyłu plus wymiana filtra paliwa- awaria linki hamulca ręcznego, 3 po 60kkm około 1 tys. zł. ale wszystkie te przeglądy poza wawą. zużycie na autostradzie około 8,1 l/100km ale to było 40 kkm temu, po przeglądzie 40 kkm i przy spokojnie jeździe Vmax 110km/h - 5, 8 l/100km w trasie, w mieście średnio 6,5 do 7,2 l/100km .
za tę wersję z tym silnikiem w Polsce trzeba by dać z 95 tys.
raczej ok. ja tam wiele od auta nie wymagam.jak to w tej klasie trochę klekoczą plastiki
awaria stacyjki - wymiana w ASO na gwarancji, awaria silniczka wycieraczek przednich - wymiana w ASO na gwarancji, tzw kampania hamulca ręcznego akcja Nissana - wymiana dźwigni hamulca ręcznego
Nissan Almera II Sedan