Ocena kierowcy - Nissan Murano I

E.T., 17 lat temu
Silnik 3.5 i V6 4WD 234KM 172kW
Rok produkcji 2004
Nissan Murano I 3.5 i V6 4WD 234KM 172kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Doskonale auto dla matki z dzieckiem, bardzo pojemny (w bagazniku na wysokosc zmiesci sie nawet rozlozony wozek z gondola a na dlugosc pudla z wysokimi regalami z Ikei), latwo instaluje sie w nim fotelik dla dziecka, ma sporo schowkow, przyspieszenie lepsze niz VW Passat, bardzo krotki czas hamowania, bardzo dobra jak na crossover przyczepnosc do nawierzchni, plusem jest mozliwosc samoczynnego zlozenia siedzen za pociagnieciem dzwigni w bagazniku. W mojej okolicy jest bardzo duzo Nissanow Murano (praktycznie co pare domow stoi jeden) i rzadko kiedy za kierownica widac mezczyzne. Znani mi mezczyzni po przejechaniu sie marudza ze prowadzi sie jak minivan, niemniej jednak chetnie korzystaja przy byle okazji ;) Minusem jest jasne wnetrze (w moim przypadku), ktore latwo sie brudzi, ze skorzana tapicerka wlacznie oraz stylizacja klamek przestrzen pod ktorymi "sama sie rysuje."
Dotad (czyli prawie trzy lata) nie bylo zadnych problemow
Dotad (czyli prawie trzy lata) nie bylo zadnych problemow
Swietnie sie prowadzi, zwrotny, plynna jazda
Przy parkowaniu, szczegolnie pod gore, w tylniej szybie nie widac nizszych aut, ale po jakims czasie auto sie "wyczuwa" i parkuje instynktownie. Zdarza sie jednak ze przechodzacego z tylu czlowieka zauwaza sie w ostatniej chwili w lusterku.
Mnie to nie przeszkadza ale maz narzeka ze najpierw wlacza sie klimatyzacja a dopiero po wylaczeniu przycisku z AC ogrzewanie, ja za to uwazam ze tylnia oraz przednie szyby za wolno sie odparowywuja
Pasazerowie nie moga sie nadziwic ile maja miejsca na nogi (nawet w wypadku daleko odsunietego fotela kierowcy)
Nie ma idealnie cichych aut
Samochod jest na gwarancji do 2010, jedyne co nas kosztowalo dotad extra to wymiana wycieraczek a regularnie odprowadzany jest na przeglady. Takze dopoki bedziemy wlascicielami mamy nieodplatna wymiane opon gdy sie zuzyja, ale to juz zalezy od dealership. Jesli chodzi o zuzycie paliwa tez nie narzekam, bak Supreme Exxon wystarcza mi na ok. dwa tygodnie jazdy po miescie i autostradzie, lub tydzien na autostradzie (nie ma mozliwosci pominac wypelnienia pol z min i max spalaniem, wiec wpisuje srednie liczby z ocen innych uzytkownikow).
Nie jest tani, ale w przeciwienstwie do innych aut tego typu w tym samym okresie traci na wartosci mniej.
Dotad (czyli prawie trzy lata) nie bylo zadnych problemow oprocz wyrwanego haczyka przytrzymujacego wycieraczke przy fotelu kierowcy - naprawiono na przegladzie
Raz zapalila sie kontrolka alternatora, miesiac po wymianie byl recall wszystkich rocznikow. Od paru miesiecy przy naciskaniu na pedal gazu przy jezdzie po miescie cos burczy i nikt nie wie co to jest (z mechanikami wlacznie).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.5 i V6 4WD 234KM 172kW [l/100km]

14,7