Ocena kierowcy - Nissan Murano I

Silnik 3.5 i V6 4WD 234KM 172kW
Rok produkcji 2007
Nissan Murano I 3.5 i V6 4WD 234KM 172kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Karoseria : Piękny ogromny SUV z najlepszym silnikiem Nissana
Nawet po tylu latach w opinii mojej i znajomych jest fajny,atrakcyjny wygląd Z50
Przy regularnym serwisowaniu nic złego się nie dzieje, nigdy nie zawiódł.
Skrzynia bez szarpnięć, wymiana oleju co 60.000km to była jego 3 wymiana oleju od nowości.Orginalny.zalecany olej przez Nissana. Niestety koszt wymiany zalecanego to 1200 zł w serwisie. W zamian brak problemów z skrzynia. W trasie i mieście ,oraz w lekkim terenie. W myśl zasady jak dbasz tak masz ,skrzynia nie zawodzi.
Jest OK i przewidywalnie,trzeba się przyzwyczaić do ciężko pracującego układu jezdnego który wymaga więcej siły. Żonę ręce bolą i wyrabia muskuły = siłownia za free.
Ponadczasowa i przetrwała próbę czasu. Wystarczy spojrzeć jakie brzydkie są BMW X5 dzisiaj z tego okresu produkcji
Niczego nie brak, ma wszystko możliwe co było możliwe wtedy w SUV ach
Mogło by być lepiej
Bardzo dobrze działa w moim egzemplarzu. Szybko ,sprawnie.i wydajnie
Max .Mam 189 i nigdzie mi nie brakuje miejsca w tym aucie
Tu fabryka się nie postarała . Można samemu wyciszyć,ale komu by się chciało .
Kupując Murano Z50 który był wyposażony tylko w jeden silnik 3.5V6 trzeba się z tym liczyć że będzie większe spalanie niż w 3.0 dieslach. Jednak świadomy wybór x pełną świadomością spalania tego silnika ,który odwdzięcza się bezawaryjnością musi kosztować i ekonomia tu ma drugorzędne znaczenie bo to kultowy silnik który by jeździć musi palić. Rekompensata to frajda z jazdy Z50
Zadbane są tego warte.Fobra jakość po tylu latach cena jest niska bo ludzie których nie stać kupują Murano. Utrzymanie nie jest takie drogie jak się dba i nie doprowadzą do awarii wynikającej ze złego serwisowania.
Kupiłem zadbane i serwisowane Murano, serwisuje i jest na tym etapie 185000 km nie zawodne.
Zero usterek - jak dbasz tak masz. Oczywiście może mam szczęście i kupiłem auto w dobrym stanie. Największym wrogiem Murano Z50 są jego byli właściciele.Jak nie dbali ,katowali to klęska dla nowego właściciela . W mojej ocenie pancerna.konstrukcja .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.5 i V6 4WD 234KM 172kW [l/100km]

12,0