Lista ocen Nissan Note I (149) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 119 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zuchu76
Mikrovan 1.5 dCi 90KM 66kW
Fabrycznie nie jest to dobrze wyciszone auto (trzeba pamiętać że opinie piszę po kilkunastu latach odkąd był wyprodukowany ten samochód więc ma prawo być głośniejszy niż nówka sztuka). Może po przesiadce z jakiegoś podobnego samochodu wydaje się w porządku ale jak ktoś jeździł czymś lepszym to słyszy różnicę. Postanowiłem nieco poprawić fabrykę i zabrałem się za wygłuszanie. Najpierw chciałem opanować dudnienie pochodzące z bagażnika. Okleiłem...
~Paweł W
Mikrovan 1.4 i 16V 88KM 65kW
tu kiepsko, może widna opon zimowych - zobaczymy jak będzie po zmianie na letnie ale teraz jest okropnie, strasznie wyją opony (tak mi się wydaje) szczerze mówiąc - ciężko jest jechać na trasie powyżej 80 km/h, po 2 godz. jazdy pęka głowa. jak na razie tragedia. silnika prawienie słychać. oby na letnich było lepiej. w mieście też słychać okropny szum opon ale jeszcze jest znośnie. w innych moich autach dużo ciszej, nawet na zimówkach.
~Tomek
Mikrovan 1.5 dCi 90KM 66kW
Zimny hałasuje. Po rozgrzaniu jest naprawdę ok. Słychać, że to diesel wtedy gdy przyśpieszam. Powyżej 100 km/h nikt nie stwierdzi, że porusza się dieslem. Jest cicho. Ciszej niż w Renaul Megane, którym wcześniej jeździłem. Toyota jednak potrafiła lepiej wyciszyć nowego Yarisa z silnikiem diesla. Tam w środku nic nie słychać jednostki napędowej. Nissan więc ma coś jeszcze do zrobienia w tej kwestii.
~Darek S
Mikrovan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Do 100 km/h silnika niemal nie słychać. Potem nieco szumi powietrze na lusterkach i karoserii. Przy 130 odzywaja się już opony. Większych prędkości nie testowałem bo autko jest nowiutkie ( ok. 250 km przebiegu) i nie chcę dawać mu "w kość". Jak na silni 16 zaworowy (2 wałki rozrządu) jest doskonale. W moim poprzednim aucie - 8-zaworowej astrze pracował głośniej a uważałem że jest i tak cichy
~cieply
Mikrovan Facelifting 1.6 110KM 81kW
To jedyny mankament auta... Całe szczęście to drugi samochód w rodzinie i na trasy mamy większy i lepiej wyciszony. W Mercedesie jest cichutko niezależnie od prędkości. Tymczasem Note ma dwa oblicza - do ok. 100km/h jest cicho i miło. Powyżej hałas robi się bardziej dokuczliwy i to zarówno od silnika, jak i pędu powietrza. Zawsze szukam wtedy 6-ego biegu którego nie ma ;-)
~BlueWheeler
Mikrovan 1.6 i 16V 110KM 81kW
W mieście w miare cicho, ale na trasie, gdzie głównie jeździłem jest po prostu dla mnie bardzo głośno. Raz, że samochód wysoki, dwa zbyt krótka skrzynia i powyżej 100-120 już mocno slychać silnik. Nie wiem, jak jest w wersji 1.5dCi, ale chyba lepiej głośno do celu niż cicho na lawecie...
~MAXXX24
Mikrovan 1.6 i 16V 110KM 81kW
jak stoje w korku to musze patrzeć na obrotomież czy przypadkiem nie zgasł.bardziej słychać odgłos tłumika niż silnika.przy wkrecaniu sie w "swoje "obroty (tak do 4500 obrotów)przyjemnie mruczy,a powyszej staje sie agresywnym 16 zaworowcem.jak na te klase samochodu wyciszenie jest wzorowe!
~skowron
Mikrovan Facelifting 1.4 88KM 65kW
Wprawdzie zawsze może być lepiej, ale jest naprawdę dobrze tym bardziej że silnik jest na łańcuchu i spodziewałem się głośniejszej pracy. Z racji na wysokość auta przy większych prędkościach jazdy (powyżej 120-130 szum opływającego powietrza jest już mocno słyszalny).
~Tomek - pisałem już kiedyś
Mikrovan 1.5 dCi 90KM 66kW
Zaznaczam doskonale, bo we wnetrzu nie słychać klekotu silnika diesla. Wielu moich pasażerów nie chciało wierzyć, że jadą autem z dieslem. Praca silnika jest jednak słyszalna, a przy wysokich prędkościach oczywiście słychać opływające powietrze... Szumy i odgłosy nie są jednak duże

Usterki Nissan Note I

Nissan Note I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~jacekmaj@o2.pl
Mikrovan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Auto bardzo ciche. Silnik cicho "mruczy" nawet przy jeździe z prędkością rzędu 140 km/godz. Oczywiście na 5-tym biegu. Praca zawieszenia nie przenosi się zbyt mocno na konstrukcję auto. Niestety - jakie są nasze drogi każdy widzi. Chyba tylko czołgi mogą pokonywać je bez przeszkód.