Lista ocen Nissan Qashqai I Crossover 1.6 115KM 85kW 2007-2011 (67) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~djaworski@op.pl
Crossover 1.6 115KM 85kW
Tyle co podaje producent. Pierwsze 1000 km bylo wiecej, ale silnik sie docieral. Teraz tylko w miescie na krotkich odcinkach to 8-8.5 litra wg wskazan komputera. Rzeczywiste wynosi okolo 8,2-8.7 litra wg kalkuacji po zatankowaniu. Minimalne przy 70 km/h to okolo 5.4 litra, przy 90 km/h 6.2 litra, przy 120 7.6 litra. Dodano po 15000 km. Przy predkosci max 180 - 13,7 litra minimum na dlugiej trasie max do 100 km/h - 6,2 minimum w miescie...
~Kniprode
Crossover 1.6 115KM 85kW
Jest zima , codzień jeździ nim żona do pracy ok 2,5 km w jedną stronę (nienawidzi i nie najlepiej jeździ autem), co 2 dzień wyjazd do centrum miasta i raz na dwa tygodnie jedziemy nim 26 km do większego miasta do galerii handlowej - tak więc auto stale jeździ po mieście na ssaniu - komputer pokazuje spalanie 7,4 - jeśli to prawda to dla mnie rewelacja - o tej porze roku spodziewałem się przynajmniej 9 l/100 km. W wakacje zrobiłem 4000 km po...
~marko
Crossover 1.6 115KM 85kW
90 procent jazda miejska, trochę korków, prędkość ok 40 km/h, odcinki ok 5,6 km, przy dość dużym natężeniu to pali ok 7,4,do 7,9, zależnie, w zimie ok 7,8 do 8,5. W trasie przy ostrej jeździe tez koło 7 więc jestem pod ogromnym wrażeniem. Tym bardziej że auto jest dość ciężkie( 1300 kg), wysoki prześwit no i oporu powietrza, więc extra, widać postęp japońskich konstruktorów. Niemcy muszą się jeszcze dużo nauczyć
~batic@gazeta.pl
Crossover 1.6 115KM 85kW
ZUZYCIE PALIWA W MIESCIE TAK JAK SIE SPODZIEWAŁEM - 9L (TYLE CO MOJ SEAT 1,4 .SPADA PONIZEJ 9 (JAK WYŁACZE KLIME ALE MUSI BYC PONOĆ WŁACZONA CAŁY CZAS) NA TRASIE GORZEJ PRZY WYŻSZYCH PREDKOSCIACH OBROTY SĄ TAK DUŻE ZE SPALA SPORO PRZY 160KM/H TYLE CO W MIESCIE. JESLI CHODZI O PRZEGLĄDY TO PRZY WYMIANIE OLEJU WLALI MI PÓŁSYNTETYK...DLACZEGO? NIE WIEM WALCZE SIE Z NIMI O TO
~Janusz
Crossover 1.6 115KM 85kW
W mieście spalał nawet 12 l/100km ale to przy korkach i średniej prędkości 18-20km/h. Nie wierzę w bajki o spalaniu 8l chyba , ze ktoś jedzie obwodnicą małego miasteczka i zalicza to do spalania w mieście. W poprzednim innym aucie 110KM spalanie w Krakowie zimą było 11 litrów. Minimalnie na trasie z klima 6,7l przy w miarę ekonomicznej jeździe.
~Arek
Crossover 1.6 115KM 85kW
Tutaj nissan wyszedł najlepiej ze wszystkich aut tej masy i pojemności, nie porównując turbo benzyn. Nie jest to super szybkie auto ale za to bardzo oszczędne. W mieście średnio 6,8-7.5. Na trasie też tyle gdyż auto potrzebuje obrotów aby ładnie jechać. Podkreślam że jeżdżę w zakresie obrotów silnika tzn( 2800- 4500) tyś obrotów.
~QQFan
Crossover 1.6 115KM 85kW
toszke duzo pali po miescie ok 9,5 litra. srednio z dotychczasowych 5 000 km z czego 95% w miescie -ok 9 l/100km. minimalne spalanie jake udało mi sie uzyskać to wg komputera 6,9 litra. jak wspomnialem wyzej, jezdze niewiele wiec da sie to przezyc. jeszcze nie bylem w servisie więc co do cen się nie wypowiadam.
~rav
Crossover 1.6 115KM 85kW
Średnie spalanie w granicach 7-8 litrów. Najniższe spalanie udało mi się osiągnąć na trasie Łódź-Gdańsk - średnia wyszła 5,9 przy prędkości ok.100 km/h. No ale to była próba oszczędnej jazdy. Standardowo tak przy 110-120 km/h pali ok. 7 l. W mieście ok. 9 l chociaż przy ciężkiej nodze skoczy pewnie i do 11.
~Tom4Cad
Crossover 1.6 115KM 85kW
Duże zużycie paliwa przy jeździe z większą prędkością. Kłopoty zaczynają sie przy ponad 120 km/h. Przy maksymalnej prędkości 185 km/h auto zużywa 17 l/100 km. To naprawdę dużo. W tym momencie moc 115 km zaczyna być "mało używalna" skoro żeby uzyskać taką moc silnik potrzebuje 17 litrów na 100 km ?!?!?
~Damian
Crossover 1.6 115KM 85kW
Zaraz po zakupie musiałam zainwestować w nowe opony 17", nowe wahacze, sanki silnika, przednią belkę. Koszty jakoś mnie nie zeżarły, za to teraz... Ja tylko tankuję, nie psuje się nic, koszty wymiany płynów, filtrów są niskie. Jest to zaleta prostej konstrukcji.
Nissan Qashqai I Crossover