Ocena kierowcy - Nissan Qashqai I Crossover

Paweł, 12 lat temu
Silnik 2.0 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2011
Nissan Qashqai I Crossover 2.0 dCi 150KM 110kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Mam auto w najbogaszej wersji (tekna,2.0 dci 4x4),Kilka drobnych uwag to cięzko działajacy pedał sprzęgła,brak samoćiemniającego się lusterka wewnętrznego,nienajleprza jakość skóry ,którą obrzyto kierownicę.za nisko umieszczony ekran radia/nawigacji i przełączniki klimatyzacji.Na pochwałę zasługuje natomiast zestrojenie zawieszenia,dobry motor,dobre hamulce(może poza faktem,że auto nurkuje przy mocniejszym hamowaniu)dobre materiały wykonczniowe we wnętrzu kabiny(poza skórą na nkierownicy),umiarkowane spalanie,możliwaść sterowania radiem,telefonem(sysytem głośnomówiący) i komputerem w kierownicy
W stosunku do silnika 1.9 dci to niebo,a ziemia.Fantastyczne przyśpieszenie,mozliwość jazdy na 6 biegu nawet przy 80 km/h
Biego wchodzą trochę ciężko,ale auto się dociera
Dzięki felgom 18 profil opony to 55 ,więc auto dobrze się prowadzi (nieznacznie kosztem komfortu na dziurawych nawierzchniach)Auto trochę nurkuje przy mocnieszym hamowaniu
Potężne lusterka,kamera cofania i duża powierzchnia szyb sprawiają,ze autem dobrze się jeżdzi i parkuje.Trochę trudno wyczuć przód auta
Trochę preszkada,że ekran nawigacji i radia jest za nisko,a pokrętła klimatyzacji są na samym dole
Mam wersję z dodatkowym nawiewem górnym,czyli dodatkowym nawiewem w desce gdzie są nawiewy na przednia szybę.Klima działa doskonale,a nawiewy na twarz mogą zostać zamknięte ,bo zimne powietrze puszczam przez nawiew górny i na przednią szybę .Co do do ogrzewania,to nie mogę nic powiedziec,bo nie sprawdzałem
Przestrzeni jest dość dużo jak na auto kompaktowe
Słyczc głównie cichy szum opon i delikatny ,przyjemny dla ucha świst turbosprężarki.Powyzej 130 troche słychać szum z okolicy potężnych lustarek bocznych.Ale to przecież SUV,więc 130 -140 to jego górna prędkiośc
Powyżej 120-130 spalanie gwałtownie wzrasta do 7-9 l/100km.Przy oszczędnej jeżdzie można w trasie zejść do 5,5 mimoże autojest na dotarciu.Przy tak mocnym motorze każde wciśnięcie gazu sprawia,ze auto wyrywa do przodu,a średnie spalanie na komputerze staje się wartoscią ponad 15l/100 km,czego komputer dalej już nie mierzy.Ekonomię poprawia 6 bieg,który można włączyć już przy 80 km/h
Auto kupiłem za 96600 zł ,mimoze jego cena katalogowa to około 113000 zł.za tąceną dostałem dobry samochód.
Trudno ocenić w nowym auci
Trudno ocenić w nowym aucie

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 150KM 110kW [l/100km]

7,3