Lista ocen Nissan Qashqai I (154) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 198 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jerzy
Crossover Facelifting 1.6 117KM 86kW
Uwaga w nissanie brak jest jakichkolwiek sygnałów o wycieku z skrzyni biegów. Ja tuż przed wyjazdem sprawdziłem samochód " na kanale" u diagnosty i okazało się ,że mam drobny wyciek spod skrzyni biegów. NIe ma możliwości poza serwisem sprawdzić stan oleju w automatycznej skrzyni biegów, ani żadnego elektronicznego wskaźnika informującego o wycieku. Można " zagotować" skrzynie a po gwarancji to około 20 tys zł za nową...
~Kiedyś QQ Fan
Crossover 1.6 115KM 85kW
Najpoważniejsze wady w moim aucie to : 2x wymiana tulejek amortyzatorów tył. 2x wymiana amortyzatorów tył. 3 x naprawa nie podnoszących się szyb bocznych ( w serwisie mówią żeby psiknąć WD40 w prowadnice szyb - szkoda tylko że nic o tej czynności obsługowej nie piszą w instrukcji obsługi - nikomu nie życzę zostać z niepodniesioną szybą na bramce autostrady przy 15 stopniach mrozu... wiem wiem - trzeba wozić czapkę ;-) 2x usuwanie...
~piotrek_kołodziej
Crossover 2.0 140KM 103kW
Współczuję przyszłemu właścicielowi. Ale tak jak mówię, nie chce mierzyć wszystkich jedną miarą. U mnie do wymiany były cewki, nierówna praca silnika. Ale powyżej 120 km/h znowu wibracje, nie naprawiłałem już tego. Włączona klimatyzacja- wibracje. Pod koniec użytkowania dolewałem olej co tydzień. Miałem tego dosyć.
~Jan Kowalski
Crossover 2.0 dCi 150KM 110kW
No silnik mi padł i w efekcie nagłego zatrzymania skrzynia biegów też do wymiany. W silniku odkręciła się śruba trzymająca tłok na korbowodzie i tan spadł do misy olejowej dając "duże i nagłe stop" reszcie. Na gwarancji jeszcze, więc bez kosztowo dla mnie, ale miesiąc czasu bujałem się po serwisach.
~PeJot86
Crossover 2.0 140KM 103kW
Jak wcześniej wspomniałem - padły na gwarancji amortyzatory. Był też problem z sondą lambda - wymiana. Pojawiła się korozja przy otworze na wiązkę kabli do klapy ( na gwarancji ) oraz na drzwiach kierowcy ( naprawa już we własnym zakresie).Jak na tyle czasu uważam, że jest super - oby jak najdłużej.
~rav
Crossover 1.6 115KM 85kW
Brak. Jedyna naprawa gwarancyjna to wymiana tylnych amortyzatórów, które zosały źle zaprojektowane (są za krótkie i powodują szbkie zużycie tylei gumowych). Akcja wymiany dotyczy wszystkich Qashqaiów, tylko trzeba samodzielnie zgłosić się do serwisu na diagnozę zawieszenia.
~Mirosław Winiarski
Crossover Facelifting 2.0 140KM 103kW
Przy przebiegu 150 tys padła prawa półoś. Koszt tej części ooło 4000 +robocizna. W tej chwili to samo z lewą.Poza ASO dostepność prawie żadna wiele różnych typów różniących sie zaledwie ilością zębów na wałku i lub długością co powoduje kłopotliwość naprawy.
~Brzoza
Crossover +2 Facelifting 2.0 140KM 103kW
Poza wymianą pompy paliwa w drugim miesiącu użytkowania - to nic, absolutnie nic się nie dzieje, nie psuje i jest ok. Pompa paliwa była wymieniona na wezwanie serwisu - w serii, którą kupiłem poleciało ileś pomp i mi zapobiegawczo wymienili.
~Japoniec
Crossover 1.6 Start/Stop 117KM 86kW
Dziwny odgłos podczas prze gazowania w tłumiku ale sam się stracił po czasi. Serwis tez nie wiedział. Po prostu samo przyszło to samo pójdzie ;) Warto go przytrzymać na 6,5 tyś pare razy. Dobrze mu to zrobi a za to pokaże na co go stać.
Dziennik kosztów dla Nissan Qashqai I
7,2
8,4
10,8
~leszek.j9@wp.pl
Crossover 1.6 115KM 85kW
wymiana akumulatora po2 latach,przeciekanie wody do bagażnika,wymiana amortyzatora z tyłu,wymiana kółak kierownicy,wymiwna sterowników szyb i wada fabryczna w układzie kierowniczym ,nieprawidłowe wskazania komputera co wiąże się z kolejną wizytą w serwisie.