Lista ocen Nissan Qashqai I (206) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 146 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafaello
Crossover 1.5 dCi 106KM 78kW
Cóż tu dam najmniej punktów, może to moje subiektywne odczucie (jestem przewrażliwiony na punkcie różnych \"nieproszonych\" dźwięków w samochodzie) ale najbardziej denerwujący jest szum, a czasami świst od lusterek bocznych (chyba) lub może wada uszczelki w lewych drzwiach od kierowcy. Od 80 km/h jest słyszalny a przy 120, 130 km/h już wyraźnie szumi wiatr jak w zimie w góralskiej chacie. Cóż można włączyć radio i nie słychać. Ale chyba nie ma...
~DerDer
Crossover Facelifting 1.6 117KM 86kW
Jestem w lekkim szoku. Od razu trzeba tylko zaznaczyć, że jeździmy SUVem/Crossoverem a nie osobówką. Strasznie się Nissan musiał napracować, żeby wyciszyć to auto, które bądź co bądź konkuruje z kompaktami. Szumy toczenia i aerodynamiczne są wyeliminowane lepiej niż się spodziewałem (moje drugie auto to Honda CR-V III gen. więc mam porównanie- wierzcie mi w Nissanie jest lepiej). Jedyny problem to brak 6. biegu bo powyżej 145km/h zaczyna już...
~Farbi
Crossover 2.0 140KM 103kW
Przed zakupem Qashqai-a testowałem nową corollę sedan, honde civic i nową Suzuki Vitare. Jeśli chodzi o wyciszenie wnętrza i cichą prace silnika NIE MA Z CZYM PORÓWNYWAĆ tego auta, każdy kto wsiadał do mojego nissana od razu mówił, "matko jaki cichy". Kilka dni temu nissan zaprezentował koszmarnie wyglądającą Tiidę ale ona też jest taka cicha, chyba koncern postawił na to aby nowe modele były ponadprzeciętnie ciche i to działa.
~zetfed
Crossover Facelifting 2.0 140KM 103kW
Cóż, od początku miałem problem sporego hałasu pochodzącego od kół. Kolega uważał, że przesadzam. Ale ja się starzeje i coraz bardziej cenię sobie komfort. Wymiana jednego z łożysk niewiele dała. Zdecydowałem się na wymianę opon, choć stare nie wyglądały jeszcze tak źle (oryginalne Bridgestone, nowe Continental). Poprawa zauważalna. Teraz już nie muszę podkręcać radia, żeby coś słyszeć.
~misiek666
Crossover 1.6 115KM 85kW
szukałem tej informacji. nawet w salonie nie potrafili podać poziomu hałasu. informacja jest w specyfikacji technicznej. tak brakuje 6 biegu! samochód jedzie powyżej 100h i nawet gdy licznik przestanie działać to na pewno to usłyszycie. taki silnik. większe znaczenie ma to co słychać podczas jazdy po polskich dziurach przepraszam drogach. każdy pęknięcie asfaltu, każdy kamyk i piasek!
~Kiedyś QQ Fan
Crossover 1.6 115KM 85kW
Bardzo dobrze wyciszony od silnika. Ale wyciszenie nadwozia to kompletna klapa - można to sprawdzić jadąc w deszczu - szum od wody uderzającej w nadkola i w karoserie jest taki że masz wrażenie jakbyś jechał z otwartą szybą - warto sprawdzić na jeździe próbnej.. Bardzo głośne tylne zawieszenie i nadwozie: pokrywa bagażnika, zamek, tylna półka, narzędzia i koło w bagażniku - wszystko z tyłu gra
~tomi-ei
Crossover +2 1.6 115KM 85kW
Ogólnie bardzo dobrze, ale obraz całości psuje trochę za głośne tylne zawieszenie, ale ten typ tak podobno ma. Co prawda po wygłuszeniu matami komory od koła zapasowego trochę się polepszyło, przydałoby się jescze wygłuszyć nadkola i pod siedzeniami, ale to wymaga rozebrania połowy auta tak więc odpuszczam...
~Tom4Cad
Crossover 1.6 115KM 85kW
Wyjątkowy hałas ze skrzyni biegów. Powyćej 2500 obrotów zaczyna mocno hałasować silnik. Byłem bardzo zdziwiony że w moim modelu nie ma wyciszenia tkaniną wygłuszającą na grodzi pomiędzy silnikiem a przestrzenią pasażerską. No w morde za 72 tys zł to wydaje się absurdalna oszczędność. Auto hałasuje mocno już powyżej 90km/h.
~skooby@wp.pl
Crossover 1.5 dCi 106KM 78kW
Cisza spokój czytałem dużo opinii i z tego co wynikało miało byc głośno na większych obrotach ja tego nie słysze może i z tego powodu ze uwielbiam silniczek diesla przy wyłączonym radiu coś tam słuchac i jest to bardzo przyjemne . przy włączonym radiu na volume 10 pięknie gra radio i nic nie słychac :)
~PJ
Crossover 1.6 115KM 85kW
Jeśli nie próbuje się ścigąć, samochód jest cichy. Nie słychać nadmienie szumu wiatru, zawieszenia oraz silnika (jeśli się jedzie spokojnie). Zaskakująco dobrze da się słuchać zestawu audio - (nawet w porównaniu ze znanymi mi bardziej zaawansowanymi systemami, audio wersja z 4 głośnikami wypada dobrze)