Lista ocen Nissan Qashqai I (171) - Ergonomia

Na liście zabraknie 181 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PeJot86
Crossover 2.0 140KM 103kW
Gdy go kupowałem, byłem jeszcze studentem i wielkość wnętrza oraz bagażnika była dla mnie wystarczająca. Teraz , gdy mam żonę i małe dziecko widzę jak mały jest to samochód. W bagażniku mieszczą się dwie średnie torby podróżne i jakaś reklamówka lub dwie. No i jeszcze denerwująca kwestia braku schowków w samochodzie -chcesz schować okulary, drobne czy cokolwiek - po prostu nie ma gdzie - pozostaje podłokietnik , schowek u pasażera lub...
~Jerzy
Crossover Facelifting 1.6 117KM 86kW
Tu jest \"pies pogrzebany\" 1)nie zamykane z kluczyka elektryczne szyby do relikt z lat 80-tych wstyd dla producenta. Ja w Fabie z 2002 r. miałem takie udogodnienie. Nie będę pisał ile razy zostawiłem uchylone szyby w Nissanie okazja dla złodzieja. 2) nie składana tylna dolna kanapa - to już miały auta z XIX wieku !!!. 3) przełącznik świateł rodem z najgorszych rozwiązań francuskich. Proszę zobaczyć jak to rozwiązał Opel czy grupa VW
~Jacek
Crossover 1.6 115KM 85kW
Jeszcze się nie przyzwyczaiłem.Oczywiście to co zgłaszają inni - za daleko do tyłu przyciski otwierania okien.Brak poziomej półeczki z przodu w okolicy kierowcy- mogła by być zamiast wgłębień na kubki.Złe umiejscowienie gniazda USB. Włożona normalnej długości pamięć wystaje i ogranicza pojemność schowka.Jednak roleta z tyłu zamiast półki niezbęna. Wysokość otwierania tylnej klapy-tylko dla średniaków. powyżej 175 cm należy posiadać kask Janka...
~bukosz
Crossover 1.6 115KM 85kW
Przełączniki są na swoim miejscu, otwieranie klapki wlewu paliwa schowane gdzieś pod lewe kolano, więc czasami zapominałem ją otworzyć. Światła ok choć tryb AUTO w ciągu dnia gasi światła i można zapłacić z tego powodu mandat. Trzeba jeździć z przekręconą manetką cały czas, światła gaszą się automatycznie po otwarciu drzwi. W QASHQAI II jest już lepiej ale to dlatego że II posiada światła LED włączone w ciągu dnia.
~honnki
Crossover 2.0 140KM 103kW
Pomysł kokpitu jest nowatorski w tej klasie o czymś takim marzyłem. Czytelne zegary, wysoko umieszczony lewarek zmiany biegów, wysoki kokpit oddzielający kierowce od pasażera (w końcu nie muszę trącać w czyjąś nogę w trakcie zmiany biegów), wszystko pod ręką a obsługa jest intuicyjna. Niektórzy narzekają na kłopotliwą obsługę panelu wentylacji(zasłania lewarek) ale nic nie jest doskonałe. BRAWO NISSAN
~ogi
Crossover 2.0 dCi 150KM 110kW
oszczedne, średnia wychodzi wg moich wyliczeń 7,3l/km, nie mam lekkiej nogi. W trasie przy ok 160 - 170km/h spalanie ok 8,0 l ale predkosc robi swoje!. Alhambra paliła mi śr 8l, a sorento 10 wiec jest róznica, a tamtymi autami jeżdziłem znacznie wolniej, silniki nie tak dynamiczne. Wiem ze mozna zejsc do 6 w trasie jak ktos chce, ja wole miec wiekszą przyjemność z jazdy
~Grzegorz
Crossover 1.6 115KM 85kW
Średnio .Nie jestem wielkoludem ( 1,80 m) ale czesto mam guza nabitego od za nisko otwieranej klapy bagaznika .Żeby otworzyc szybe musze cofnąc rękę poprostu przełaczniki są za bardzo cofniete do tyłu , Słabo zaprojektowany podłokietnik i schowek pod nim .Za malo schowków na drobjazgi Z plusów deska i zegary przejrzyste ,spory schowek przed pasazerem
~Brzoza
Crossover +2 Facelifting 2.0 140KM 103kW
Bardzo, bardzo dobrze. Panele jasne, zrozumiałe, bez natłoku przycisków i funkcji. Mam wersję z dotykowym ekranem i sterowanie nawigacją, radiem, CD etc. świetnie rozwiązane. Malutki minus za gałkę zmiany napędu (4x4) - jest w takim miejscu, że przypadkowo, kładąc torbę na siedzeniu pasażera można ją przekręcić. Reszta bez zastrzeżeń.
~Andrzej
Crossover 1.6 117KM 86kW
Tu największy minus. Przełączniki na delikatne paluszki Japonki, rozmieszczenie śwaiteł mijania, poyzcujnych przeciwmgielnych fatalne. W Oplu Vectra i Skodzie Fabii przełączniki rozmieszczne idealnie. Tu dużo do zrobienia. Podobnie z ustawieniem ogrzewania przedniej szyby, czy też uruchomienia tylnej wyczieraczki bez uruchomienia spriskiwacza.

Usterki Nissan Qashqai I

Nissan Qashqai I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Jacek1952
Crossover 1.6 115KM 85kW
Brak poziomego schowka w zasiegu reki kierowcy/ poprawiono po liftingu/. Nietety uciążliwe użytkowanie bagażnika - pokrywa otwiera się za nisko ,i powinna być roleta jak w QQ+2/ nawet mój 175 cm wzrost to za duże wyzwanie dla tego niefortunnego układu/.Wysuwana poduszka podłokietnika wraca do pozycji wyjściowej przy zmianach biegu .