Lista ocen Nissan Qashqai I (222) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 130 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~robko30
Crossover 2.0 dCi 150KM 110kW
ok, za wyjątkiem lewarka zmiany biegów, po 55.000 km wyglada jakby przejechal przynajmniej 550.000 km. Powinni informowac ze auto jest dla kawalerow ( obraczka na palcu powoduje zniszczenia lewarka ).
~Michał
Crossover 2.0 140KM 103kW
Skrzynia ok, jestem świeżo po wymianie oleju . Koszt 150 zł za sam olej. Nie ma z nią żadnych problemów, ale brakuje przyjemności z jej użytkowania, bieg 3 dziwnie wchodzi.
~Michał
~PeJot86
Crossover 2.0 140KM 103kW
Do skrzyni biegów nie mam specjalnych zastrzeżeń - jest po prostu przeciętna. Biegi wchodzą bez problemu , nic nie zgrzyta, choć sama dźwignia przy zmianie jest dość głośna.
~stas
Crossover +2 Facelifting 1.6 dCi 130KM 96kW
Troche chyba za krotka 1-ka i chyba za dluga 2-ka, czasem jakos tak dziwnie sie jedize w korku ze 1 za wolny a 2 za szybki. Ogolnei raczej trzeba czesto zmieniac biegi.
~Arek
Crossover 1.6 115KM 85kW
super przełożenia do miasta. już od 40 km/h można wrzucić 4 i spokojnie jechać nawet pod górkę. A biegi wrzucają się pewnie i dość szybko, mają raczej krótki skok
~popek82
Crossover 2.0 140KM 103kW
trochę chaczy, niby ma więcej luzów konstrukcyjnych, niestety juz raz wymianiana na nowa na gwarancji (były zgrzyty przy wrzucaniu 3 biegu) nowa jak na razie ok
~Kniprode
Crossover 1.6 115KM 85kW
Cięgna zaraz przy lewarku wydają mało przyjemne dzwięki jakby brakowało tam tego białego smaru , czasem kiepsko wchodzi wsteczny - ale miałem już gorsze doświadczenia z innymi autami.
~Wojtek
Crossover 2.0 dCi 150KM 110kW
Wchodzą jak w masełko :) Na każdym ciągnie idealnie, spokojnie można z dwójki ruszać, a czwórka - po prostu nikt mi nie nawieje :) nawet na szóstce idealnie idzie! Po prostu świetna!
Dziennik kosztów dla Nissan Qashqai I
7,2
8,4
10,8
~Zbigniew
Crossover Facelifting 1.6 117KM 86kW
Bardzo poprawna skrzynia biegów. Działa precyzyjnie. Mimo 5 biegowej skrzyni biegów , jest tak zestrojona że nie odczuwamy brak kolejnego biegu.