Ocena kierowcy - Nissan Tiida Hatchback

jack, 10 lat temu
Silnik 1.6 i 110KM 81kW
Rok produkcji 2008
Nissan Tiida Hatchback 1.6 i 110KM 81kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Karoseria : Auto godne polecenia szczególnie z 2 ręki, jak ktoś nie kupuje oczami to będzie z tego zakupu bardzo zadowolony. Kto szuka komfortu, ciszy, dużego wnętrza i dobrego wyposażenia to niech się przyglądnie Nissanowi Tiida. Ja polecam.
W tej klasie w tej cenie(kupiłem używany) z Polski, pierwszy własciciel, serwisowany, bezwypadkowy z climatronikiem i pełną elektryką i sterowaniem radia z kierownicy plus inne udogodnienia - cięzko znaleść coś lepszego. Oczywiście jeśli szuka sie auta nie rzucającego sie w oczy bez sportowych ambicji.
Jak dla mnie a mam porównanie z kilkunastoma autami którymi miałem okazję jeździć ten silnik jest świetny. Pięknie ciagnie od dołu do tego dostaje jeszcze kopa gdzies w granicach 4-5tys obrotów. Do tego jest cichy i ma ładne brzmienie. Jest to nowoczesna jednostka i z tego co kojarze wyposazona w zmienne fazy rozdządu. Do tego łańcuch i pełnia szczęścia.
Skrzynia bardzo przyjemna nic nie chaczy nic nie chuczy, biegi wchodzą płynnie i to wszystkie wsteczny też :)Bardzo solidna konstrukcja. mocny punkt tego auta.
komfortowy, cichy, rodzinny. Tu nie ma miejsca na sport i dobrze bo czy obecnie wszystko musi być sportowe? To auta ma inny charakter i jak ktoś szuka emocji i sportu to niech nie kupuje rodzinnego kompakta. No chyba że z końcówką RS lub GTI lub TypeR(tylko cena będzie inna). Z przodu kolumna z tyłu belka. Bez fajerwerków ale za to znacznie tańsze serwisowanie i brak efektu ząbkowanie kół z tyłu. Jestem bardzo zadowolony z układu jezdnego.
Z tyłu czujniki cofania z przodu z racji wyższej pozycji tez bardzo dobrze. Jest to podwyższony kompakt więc widoczność jest dużo lepsza niż w tradycyjnych kompaktach typu meganka, focus, golf.
Wszystko poukładane na swoim miejscu, szeroko otwierające się drzwi, przesuwana tylna kanapa naprawdę nie ma się do czego doczepić.Japońska solidność.
Klimatronic robi swoje. Żadnych zastrzeżeń. kwestia przeczytania instrukcji i stosowania się do jej wskazówek. Jeśli komus coś paruje to proponuje wymienic filtr kabinowy :)
To jest kompakt??? Z tyłu miejsca jak w skodzie Superb! Z przodu też genialnie. Chyba nie ma w tej klasie bardziej pakownego i przestronnego auta!
Komfortowe zawieszenie robi swoje. Jest poprostu cicho.
Pali jak na silnik o mocy 110KM niewiele. W mieście przy spokojnej jeździe 6,5L przy dynamicznej 8L. W cyklu mieszanym przy spokojnej jeździe 7,2L. Nic sie na szczęście jeszcze nie zepsuło więc nie znam ceny napraw. Natomiast zwykłe wymiany filtrów i olejów nie odbiegają od standardowych cen. Jedna uwaga. nie da sie mieć auta klasy kompakt i mieć koszty na poziomie np Fiata Seicento czy Panda, jeśli ktoś tego nie rozumie to ma problem.
Na razie (odpukać) tylko 2*żarówka H4. Po za tym nic :)
BRAK-oby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 110KM 81kW [l/100km]