Ocena kierowcy - Opel Antara SUV

piotr, 13 lat temu
Silnik 2.0 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Opel Antara SUV 2.0 CDTI ECOTEC 150KM 110kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : jest nie zabardzo twarde i nie zamiękie jak na auto z wysokim środkiem ciężkosci bardzo pewnie wchodzi w ostre zakrety
moje obawy odnośnie silnika się niesprawdziły bałem się że nieporadzi sobie 150km z warzącym 1890kg autem a on ni dość że daje radę to ma świetne jak na tę masę osiągi porównuję je z autami którymi jeżdziłem w ostatnich 3 latach czyli mercedes c 220cdi 150km 2005r i bmw 1 e87 2.0d 143km,honda ufo 2007r 2,2cdti 150km i uważam ze opel z tym silnikiem nie ma nic wspulnego z starymi dislami a kultura pracy i elastycznością nic nie ustepuje światowej niby czołówce
skrzynia wybiera biegi bardzo dobrze,przydał by się 6 bieg jednak do 130km/g nie jest to uciążliwe a w polskich warunkach drogowych przekroczenie tej prędkości to żadkość
mając porównanie z moimi poprzednimi autami mogę śmiało powiedzieć że to auto prowadzi się ijagby był przyklejone do drogi tak pewnie nie prowadziło i nie czułem się w żadnym innym samochodzie,napęd napewno nie jest stwożony do terenu jednak do codziennej jazdy w zupełności wystarcza i nie zauwarzalnie się dołancza tylna oś ,widzę tylko w zimowe dni zdziwienie innych kierowców jak szybko sięoddalam na ślizkiej nawierzchni
śrenia do tyłu jednak pomagają standardowe czujniki parkowania
wszystko sprytnie zaplanowane dużo schowków szuflad, drażni brak popielniczki i włączanie podgrzewania foteli które powinno być na przednioej konsoli a nie z tyłu za ręcznym na słupku schowka środkowego tunela
wentyjacja ,i ogrzewanie świetnie sobie radzi z tak dużym wnętrzem, bardzo pomocne są podgrzewane fotele
jak na opla to chylę czoł wykonali kawał dobrej roboty świetnie wyciszone wnętrze a co najważniejsze przy projektowaniu wnętrza księgow nie mieli za dużo do powiedzenia i materiały w środku sąnaprawdę na wysokim poziomie i nic po 102000tys/km po polskich drogach nie trzeszczy ,stuka,czy swierszczy ana to jestem naprawdę uczulony i jak porównuję auta tak ślicznie zkrojone prez projektantów którymi wcześniej jeżdziłem to na uznanie zasłógiwał jedynie mercedes c220 2005 sedan
zużycie niema co porównywać z osobówkami np.bmw 1 2.0d 143km waga 1340kg średnie 6.2l ,czy c220cdi waga 1560kg automat 9l,to dlamnie jak na wagę antary 1890kg i porównanie do innych terenówek jest ok

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDTI ECOTEC 150KM 110kW [l/100km]

8,2