Lista ocen Opel Astra F Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW 1994-2002 (56) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 89 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bogdan Bezeg
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
Nadal problemy z przełączaniem biegów. Tym razem wymiana plastikowego krzyżaka zmiany biegów jest niezbędna. Po wymianie zawieszenia tylnego ( sprężyny ) i przedniego samochód przejechał kolejny tysiąc km nie wykazując ułomnośći, ale zuzżyły się amortyzatory, lewy bardziej ( do wymiany. Skrzynia i sprzegło nadal pracuje bez zarzutu, coświadczy,że docisk i tarcza są obliczone na długi okres eksploatacji.
~kontek89k@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
Skrzynia biegów to już gorsza sprawa, choć nie jest tragicznie. Biegi wchodzą dosyć ciasno (zwłaszcza II-bieg podczas redukcji z wyższego biegu). Sprzęgło troszkę toporne, ale to zapewne przyczyna zużycia (odkąd posiadam samochód sprzęgło nie było wymieniane). Przełożenie biegów dobrze dobrane, samochód ma odpowiednie przyspieszenie i dynamikę.
~Kosu77
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
Skrzynia miło wrzuca biegi. chociaż jedynka nie chce się wbić jak auto się toczy, nie wiem co jest a dwójka jest troche za długa, reszta fajnie chodzi, miło przeskakuje. Po zakupie miałem problem zamiast jedynki wlączała sie trójka, pojechałem do Pana Władka i ustawił wodziki. Now is right!
~radek
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
Na zimnej kLOpoty z 1 i 2 pożniej oki ale mozliwe ze to przez olej w skrzyni jeszcze nie wymienilem :) co ciekawe serwis nie zaleca wymiany - jakas paranoja - jak kupisz uzywana astre to wymien bo cos tam jest w skrzyni ale na pewno to nie olej :)
~przemolski astraklub.pl
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
Niestety skrzynia chodzi słabo tzn. często opornie wchodzi jedynka albo redukcja na dwójke. A o szybszej zmianie biegu możemy zapomnieć. W moim poprzednim autku bmw e30 r 90 skrzynia chodziła idealnie i bardzo precyzyjnie.
~Lolas
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
Czwóreczka tylko za to, że jak to Opel ma problemy z wybierakiem i czasem nie chcą biegi wchodzić, ale nie jest to drogi wydatek. Wystarczy kupić wybierak za mnie niż 100zł i na długi czas spokój.
~Seba
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
Skrzynia nie powala na kolana. Spore problemy z wrzuceniem jedynki, zwłaszcza przy zimnym silniku, podobnie wsteczny. Reszta biegów chodzi poprawnie, raczej bez większych zastrzeżeń.
~El_Bobo
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
automatyczna skrzynia w tym aucie to kompletna porażka, z 1 na 2 przerzuca tak delikatnie, że mam wrażenie, że zaraz coś odpadnie. tragedia
~pavl
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
słabo wchodzą niższe biegi: 1 i 2, wyższe biegi bez zarzutów, w okresie zimowym przy nie rozgrzanej skrzyni problem jeszcze mocniej sie to nasila
~::aNDERs::
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
W sumie OK, trochę już haczy, zwłaszcza na dwójce, wymiana wybieraków na pewno by pomogła, ale nie jest to na tyle uciążliwe, żeby naprawa była konieczna
Opel Astra F Hatchback