Lista ocen Opel Astra F Sedan 1.6 i 75KM 55kW 1991-1998 (20) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartosz P
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Serwisuję auto w Ostrołęce. Średni koszt przeglądu z wymianą oleju i podstawowych filtrów to ok 400 zl z czego prawie 200 za olej (5w40 ale można lać spokojnie tańszy.). Badania techniczne łącznie z badaniami butli z gazem to ok 160 zl. Raz zostałem zmuszony do wymiana sprzęgła (serwis w Warszawie) - to już większy wydatek, nowe sprzęgło + koszt montażu i demontazu skrzyni biegów to ponad 1000 zl. Wymiana rozrusznika na używany po regeneracji...
~wojtal2090@wp.pl
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
miasto 10 i wiecej LPG trasa 7.2 l LPG części dość tanie np amortyzator 70 zł sprężyna 40 zł. dostępność częsci bardzo duża , wszystkie maja zamienniki. A na szrotach masa masa naprawdę masa częsci które sa w dobrym stanie. Jeśli ma sie znajomego szerociarza to napraw praktycznie sie nie odczuwa np wymiana spręrzyn z tyłu do koszt 5 paczek papierosów z przodu 7. Czyli rzuć palenie a ty i twój samochód poczujecie sie lepiej. ;)
~N.N.
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Jeśli chodzi o koszt części zamiennych i serwisu, to jest on śmiesznie tani i nawet ewentualne poważne naprawy nie powinny nadwyrężyć budżetu. Jeśli chodzi o zużycie paliwa, to jest przeciętnie - średnio pali 8 litrów. Przy mocy 75KM to nie jest super wynik.
~przemko
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
jak już wspomniałem wcześniej ceny części są tanie, zakupu takiego auta również nie są duże. Ewentualne naprawy zrobi większość mechaników gdyż nie jest to jakoś szczególnie skomplikowany samochód.
~rahazomor
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
bardzo tani samochód w utrzymaniu, do tego rzadko trzeba było wydawać pieniądze na naprawy bo się praktycznie nie psuł, a części typu filtry, rozrząd, klocki, amortyzatory tanie
~Bąku
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
zużycie paliwa to ok 9,5 litra na 100km jest to jazda w miescie na krótkich odcinkach w zimie wzrasta ona nawet do 12l za to w trasie przy spokojniej jezdzie zejdziemy ponizej 7l lpg
~grzesiu
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Wyjątkowo oszczędny. Przy 90km/h spala poniżej 5 litrów. Po mieście około 7 litrów. Nie jeżdżę do serwisu, bo po co? Te parę popierdółek, co mu się popsuły to sam naprawiłem.
~lknetpl.info
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Zużycie spore jak na miasto. ~10L Pb. W trasie ok 7,5L Pb. Ceny napraw jak dla mnie ciut wysokie. Np. wymiana termostatu 100zł, ale może to dlatego że trzeba zdjąć rozrząd.
~Patryk
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Wiadomo że nie pali tak mało jak diesel (nie mam też LPG). Części i serwis tanie jak woda, każdy mechanik ogarnie to autko. Niskie OC i PCC-3 :)
Dziennik kosztów dla Opel Astra F Sedan 1.6 i 75KM 55kW
7,9
8,6
~white23
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
8/9l Pb w mieście,7 na trasie. Gaz 8l w mieście, 6/7 na trasie. Ceny przeglądów i napraw stosunkowo niskie co do jakości części.
Opel Astra F Sedan