Lista ocen Opel Astra F Sedan 1.6 i 75KM 55kW 1991-1998 (23) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~przemko
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
skrzynia biegów, hmm.. no jest i tyle. Moim zdaniem tylko przeciętnie. Mimo że jest dopatrzona (olej zmieniony, żadnych niepożądanych luzów na wodzikach nie ma) niezbyt precyzyjna, czasami problem z wrzuceniem 2giego biegu podczas redukcji, w zimę wyje 4ty bieg (ale nie przejmuje się tym, gdyż u znajomego wyje 5 i na trasie ma gorzej ;) ). Ten typ tak ma.
~passi
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Sprzęgło \"czuć\" pod nogą, tzn. że noga nie wpada przy lekkim dotknięciu tylko jest idealna miękkość i zarazem twardość. Sama skrzynia chodzi równie dobrze, lecz \'dwójka\' wchodzi trochę opornie. Reszta biegów bez zarzutu. Usterki? Dzisiaj pękła mi linka od sprzęgła - 5 min i wymieniona. Koszt nowej linki 40zł i trochę czasu i gimnastyki dłoni.
~Patryk
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Pomimo sprawnej skrzyni biegów (sprawdzone u mechanika) mam problemy z jazdą na najniższych biegach (1 i 2), natomiast czasami z biegu 2 na 3 następuje zmiana na 1. Nie mam pojęcia jak to się dzieje, nigdy nie miałem tego problemu z innymi autami.
~Bartosz P
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Dobrze zestopniowana. Wsteczny bez zarzutów. Do czasu wymiany sprzęgła nie było z nią problemów. Po wymianie źle ją ustawiono w warsztacie i sprawia prolem wrzucania 1 i 2 ale jest to raczej wina warsztatu a nie auta.
~mitch
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Tutaj ocena przeciętna. Niby nic się nie dzieje, ale we Fiacie TIPO (starszym) i w Fabii (młodszej) pracowała lepiej. Sporo użytkowników poleca wymianę oleju w skrzyni i wtedy ponoć jak nowa. Może i ja się zdecyduję.
~N.N.
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Skrzynia mi już od kilku lat szumi, przy naciśnięciu sprzęgła. O dziwo jednak ciągle działa bez zarzutów. Czasem coś ciężej wejdzie, ale generalnie nie jest źle.
~wojtal2090@wp.pl
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
częste problemy z włączeniem 2 biegu, skrzynia mało awaryjna, jeśli oczywiście ktoś o nią dba zalecam wymianę oleju. lepiej pracuje i jest ciut cichsza.
~lknetpl.info
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Czasem za szybko puszczam sprzęgło i zgrzyta :P Biegi wchodzą w miarę łatwo ale trzeba się przyzwyczaić do wstecznego tuż obok \'jedynki\'.
~Frajtagos
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
przełożenia lekko wchodzą, brakuje jednak szóstego biegu który pozwoliłby na rozwijanie wiekszej prędkosci i ograniczenie hałasu
~white23
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Jak na 18-letnie auto chodzi w miarę gładko, ma maluteńkie problemie przy wstecznym, trzeba ponownie puszczać i wciskać sprzęgło.
Opel Astra F Sedan