Lista ocen Opel Astra G Hatchback (810) - Silnik

Na liście zabraknie 798 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Velom
Hatchback 2.0 DTI 101KM 74kW
Silnik diesla bardzo fajny przy tym cichy i jak na razie niezawodny.Szukałem DTI mimo krytycznych komentarzy przy zachwalaniu 1.7 który ma za małą moc jak dla mnie.Kupiłem bezwypadek z dobrych rąk i nie narzekam.Ci co nie kupują rozważnie bez przemyślenia są sami sobie winni.
~Filip
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Silnik niezawodny, oleju nie bierze dosłownie nic. Niestety kosztem mocy, silnik nadaje sie tylko do miasta, mala moc rozciagnieta w duzym zakresie obrotow daje w miare przyjemnosc z jazdy po miescie. Poza miastem jest nie ukrwyajmy zle. Wyprzedzanie to koszmar.
~Konrad
Hatchback 1.7 DTI 75KM 55kW
75km szału nie robi ale wystarczajace aby dojechac tam gdzie trzeba i nie pochłonac dziesiatki litrow ropy. Gdy zimny to klekocze ale jak sie nagrzeje to przyjemniej se pyka. Czasami pojawi sie mała \"turbo dziura\" ale tylko czasami... Bardzo oszczedny i niezawodyn.
~pablo_fso@o2.pl
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Silnik cichy i elastyczny. Jednak żeby dobrze przyspieszyć trzeba go wkręcić na wysokie obroty. Do 3 tys obrotów nadaje się tylko do spokojnej jazdy. Edit po 3 latach: po ponad 60 tysiącach eksploatacji juz jest 210 tysięcy i nie widać tego po silniku. Suchy i nie bierze oleju.
~zgorzanin
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Twinport 1.4 jest całkiem żwawy, pod warunkiem że jadą 1 lub 2 osoby. Traci moc po włączeniu klimy. Dobry do miasta ,szybki ,oszczędny. Gorzej na trasie zwłaszcza na autostradzie - tutaj brakuje mocy a i przełożenia sa krótkie przez co generowany jest spory hałas
~chłopasek
Hatchback 2.0 16V 136KM 100kW
Te 136 koni dopiero na obrotach ale ładnie sie wkręca na obroty wydaje mi sie troche słaby ale to subiektywne odczucie,padł czujnik wałka,zaslepiłem też egr,nie bierze oleju,spalanie beznyna ponad 10,gazu nie licze okoła 10-13 sekwencja dobrze sie zgrywa z silnikiem
~Cezary
Hatchback 1.7 DTI 75KM 55kW
Auto ma na licznuku już 230 000. Silnik pracuje bez zarzutu. Nie jest to demon prędkości i zawrotnego przyśpiszenia, ale mam za to wrażenie że mogę liczyć na bardzo wysoką trwałość tej jednostki. Silnik jest bardzo ekonomiczny, to jego duży plus. Auto nie bierze oleju.
~mikolajz6
Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW
Aktualnie wpisy na tej stronie w moim przypadku mijaja się z celem! Posiadam Astra II z 2007 roku (produkcja), silnik 1,4 twinport, z przebiegiem 2000 km - do autorów strony - jak mam zapisać te dane i ocenić moje auto - myślę, że podobne problemy mogą mieć inni oceniający
~AMMACHU16@WP.PL
Hatchback 1.2 16V 75KM 55kW
SILNIK NIE ZACHWYCA OSIAGAMI LECZ WYSTARCZA W 100% DO SPRAWNEGO PORUSZANIA SIE W MIESCIE ORAZ SPORADYCZNYCH WYPADOW POZA MIASTO. MOCNA STRONA JEST NISKIE SPALANIE WYNOSZACE W MIESCIE 8L/100Km A NA TRASIE 5,5L. BIORAC POD UWAGE SPALANIE AUT KONKURENCYJNYCH JEST SUPPER!
~Kowalski
Hatchback 1.7 DTI 75KM 55kW
Nie bierze oleju, może nie jest demonem szybkość ale za to mało pali, a na autostradach spokojnie rozpędzi się do 140km/h. Przez 7 lat użytkowania nigdy nie było problemów. W rodzinie są dwa takie same i w obydwu nie ma problemów z silnikiem
Opel Astra G Hatchback