Ocena kierowcy - Opel Astra G Kombi

Silnik 1.7 TD 68KM 50kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: 5 lat
Opel Astra G Kombi 1.7 TD 68KM 50kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik naprawde odporny i wytrzymaly Dodam jeszcze ze zawieszenie naprawde odporne na nasze drogi
Samochod bardzo dobry, dobrze wykonany, Jezeli bedziesz jezdzic z glowa i szanowac to co masz na pewno dlugo ci posluzy. Ten silnik nie lubi byc katowany i meczony. Obchodz sie z nim dobrze a on tez nigdy cie nie zawiedzie.
Silnik oplowski, generalnie dobry tylko troszke slaby na dynamiczne wyprzedzanie. Na trasie wrzucamy piąty bieg i możemy się snuć 110-120km na godzine w tym przedziale spalanie jest jeszcze w miare rozsadne. Przy predkości 170-180km/h, 3 dorosłych osobach i bagazu potrafi spalic 8-9litrow. Odpala dobrze nawet przy -20stopniach. Jest to trwała i w miarę oszczędna jednostka. Silniczek w miare głośny ale nie przeszkadza to wogole w jezdzie. Bardziej go słychac na zewnatrz niz w aucie. Daję 4 za stosunkowo małę elastyczność (jaka pojemnosc i moc taka elastycznosc:))
Do skrzyni nie mozna miec jakichkolwiek zarzutów. Wszystkie biegi wchodza precyzyjnie i pewnie. Jedyny mankament jaki mialem z powiedzmy sobie \"osprzetem\" skrzyni, czujnik wstecznego ktory jest wkrecony w skrzynie (brak swiatla wstecznego) Wymontowany, recznie rozruszany zalozony ponownie i dziala dalej:) Jak na 320tys km to skrzynia działa idealnie, długość biegów spasowana wg mnie bardzo dobrze.
Układ jezdny, zawieszenie mozna podzielic na dwie cześci. Po pierwsze usterki i zawodność albo moze bardziej w tym wypadku niezawodnosc. Samochodem jezdze juz 5 lat, kupiulem go z przebiegiem ok 260tys km, do dnia dzisiejszego zrobilem 60tys. Jedyna część w zawieszeniu ktora zostala wymieniona to sworznie w zawieszeniu przednim (prawa i lewa strona). Jak narazie pozostale czesci mieszcza sie w normie, nic nie stuka nic nie puka. Pragne zaznaczyc ze nie jezdze po autostradach tylko jest to jazda mieszana. Astra posiada naprawdę mocne i odporne na nasze polskie dziurawe drogi zawieszenie. Jesli chodzi o druga czesc to trzymanie sie w zakretach i wlasciwosci jezdne to juz nie ma tak kolorowo. Dobrze trzyma sie drogi ale nie poszalejesz tym na torze. Z drugiej strony kto 68 konnym dieslem chce sie scigac. Wystawiam ocene -5.
Widocznosc dobra, dobrze czuc wymiary samochodu mimo iz jest to kombi. Do przodu i na boki naprawde dobra widocznosc, tak samo jest do tyłu. Lusterka w miare duze z dobra widocznoscia. ocena +4
Wszystko dobrze umieszczone, przyciski i pokretla naprawde intuicyjne. Licznik dobrze widoczny szybko znajdujemy interesujace nas informacje. Ocena 4+
w tej kategori bedzie ocena dobra gdyz np w porownaniu z innymi samochodami nagrzewa sie dobrze ale nie jakos ekstra rewelacyjnie. Trzeba troszke poczekac az sie nagrzeje jesli jest temperatura ponizej zera. Termostat sprawny a wiec bardzo dobrze trzyma temperature. Jak damy powera mozna w zimie jezdzic w spodenkach.
Jak dla mnie przestrzej odpowiednia jak na tą klasę auta. Nie jest jakos super przestrzennie ale takze nic mi nie przeszkadza podrzas jazdy. Zrobilem 1200km z 12 godzin z jedna przerwa na tankowanie i jakos nie nazekalem.
Wyciszenie jest w miare dobre. Pamietam mojego Escorta w dieslu tam nie mozna bylo zbytnio porozmawiac a tu po przesiadce cisza Silnik bardzoej słyszalny na zewnatrz niz w srodku. Jak na taki samochod moge powiedziec ze wyciszenie jest dobre.
Ekonomicznosc taka sobie. Tocząc sie 90km/h przy 3 osobach w samochodzie spalanie wyszlo cos ponad 4 litry a wiec naprawde malutko. Jesli natomiast damy w deche to potrafi spalic i 9 litrow. Srednio wychodzi przy mojej jezdzie jakies 6-6,5 litra ale 50% to jazdy na zimnym silniku. Do pracy mam 4km i samochod nie zdazy sie zagrzac a juz musze go wylaczac. Jesli mamy zarzany silnik i jezdzimy w miare z glowa to spokojnie w 5,5-6 litrac sie zmiescimy.
Jak narazie stosunek jakosci do ceny jest dobry. Auta tej marki dobrze trzymia sie ceny.
Do drobiazgow mozna doliczyc przepalone zarowki, jakis przycisk bez podswietlenia, ostatnio przetarl mi sie kabelek z czujnika temperatury caly czas pokazuje 50-60 stopni celcjusza - lato w pełni. Po wymianie 20cm przewodu wszystko wrocilo do normy.
Powazne usterki? jak narazie nic takiego nie bylo. Kiedys zamarzlo mi paliwo przy -19 stopniach i musialem wymienic filtry i wyczyscic uklad paliwowy ale nei byla to wina samochodu tylko lewej stacji paliw. Jak na 320tys km jest naprawde bardzo dobrze.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 TD 68KM 50kW [l/100km]

5,3