Ocena kierowcy - Opel Astra H GTC

Jakub, 5 lat temu
Silnik 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Rok produkcji 2008
Opel Astra H GTC 1.6 ECOTEC 115KM 85kW 2006-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest naprawdę fajny i daje radość z jazdy.
Inne : Klimatyzacja, nie jestem jednak pewien czy jest normalne czy to problem moje egzemplarza spowodowana użytkowaniem poprzedniego właściciela.
Jestem bardzo zadowolony z samochodu. Spełnia prawie wszystkie moje wymagania. Nie mam rodziny, a moja praca wymaga troche jeżdżenia (niedługie trasy, do 100 km). Jazda jest dla mnie ważna i sposób w jaki ten samochód jeździ jest bardzo przyjemny, lekko oporny (co bardzo lubię). Jazda Astra jest również bardzo angażująca więc wydaje mi się że każdy kto na samochód patrzy jako coś więcej niż tylko narzędzie do przemieszczenia się powinien być zadowolony. Samochód jak na swoja bryłe ma sporo przestrzeni w środku. Bagażnik jest niezły do codziennego użytku, jeździłem nim na narty, raz nawet udało mi się przewieźć dwa rowery mając klapę bagażnika zamknięta. Oczywiście ma wady. Wg mnie auto pali litr paliwa więcej niż powinien palić, oraz pozycja kierowca mogłaby być delikatnie poprawiona. Podsumowując, samochód naprawdę daje radę, sprawia przyjemność z jazdy, nie psuje się (choc może za wcześnie to oceniam), jest praktyczny przy użytkowaniu 1 lub 2 osób, nie jest to oczywiście rodzinny samochód ale wśród swoich rywali (Golf 5 3drzwi czy Audi A3 3drzwi) nie odstaje. Polecam.
Pracuje ładnie, jest dynamiczny, trochę narwany Myślę że większość byłaby z niego zadowolona.
Świetna! Chodzi cudnie, sprzęgło przyjemne, lecz konkretne. Daje rade i przy bardziej agresywnej jeździe i spokojnej. Naprawdę dobra.
Precyzyjny, lecz trochę odporny (dla mnie osobiście jest to plus, wolę gdy trzeba użyć trochę siły w prowadzenie samochodu). Nie ma wad, ale nie jest też jakoś wybitnie fantastyczny.
Nic co pochwalić ani się przyczepić. Nie wiem czy to mój pech czy to normalne ale dach regularnie nabiera więcej małych rysek czy innych takich.
W tym wypadku również nie widzę wielkich wad. Przeszkadzac może dość szeroki słupek C.
Wnętrze jest naprawdę dobrze zaprojektowane. Tak jak wspomniałem ma więcej miejsca w środku niż można byłoby się spodziewać. Brakuje podłokietnika, a wydaje mi się że było na niego miejsce. Jest też trochę niefortunnie umiejscowiony uchwyt na napój po środku. Również wcześniej wspomniana pozycja kierowcy mogłaby być delikatnie poprawiona.
Nie ma się czego przyczepić.
Kierowca i pasażer z przodu świetnie! Dużo miejsca dla jednego i drugiego. Tylna kanapa to już sprawa wygląda tak że miejsca jest wystarczająco, nie chciałbym jednak odbyć dłuższej podróży z tyłu tego samochodu. Do okazjonalnego przewiezienia więcej niż 2 osób jest całkowicie wystarczająco. Tak jak wspomniałem nie jest to żaden rodzinny samochód.
Dla mnie jest idealnie, lubię dźwięk silnika itp. Jednak kilka osób zwrocilo uwagę że samochód jest trochę głośny. Myślę że zależy od człowiek. Stąd 3 gwiazdki.
No niestety. Samochód pali litr za dużo niż wydaje mi się że powinien palić. Takie przynajmniej mam odczucie. Nie miałem potrzeby także korzystać z serwisu prócz jakiś przeglądów. Wiem jednak ze części zamienne do tego samochodu nie są drogie więc to także jest zaleta.
Samochód kupiłem przy 115 000 km za 19 000 zł. Samochód jest nieźle wyposażony (automatyczna klimatyzacja, czujniki cofania, światła ksenon). Przebieg samochodu był cały udokumentowany. Uważam że była to świetna okazja.
Miałem małe problemy z klimatyzacją. Jedyne co mi się przydarzyło. Książka serwisowa także nie wspomina o jakiś uciążliwych usterkach.
Nic w książce, żadnych objawów że coś się działo, mi również się nic nie przydarzyło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 ECOTEC 115KM 85kW [l/100km]

7,8