Ocena kierowcy - Opel Astra H Hatchback 5d

marciniastym, 16 lat temu
Silnik 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW
Rok produkcji 2006
Opel Astra H Hatchback 5d 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW 2004-2013 - Oceń swoje auto
Silnik 1,4 dobrze spisuje się w mieście, można spokojnie poruszać się, wyprzedzać. Ja często jeżdzę w trasy - tu wiadomo liczy się moment obrotowy którego podczas wyprzedzania brakuje, więc chcąc sprawnie wyprzedzać trzeba np przy 100 km/h redukować na 4 i do przodu. Ale jak się już rozkręci to potrafi zadziwić, na autostradzie A4 wycisnąłem 195 km/h - obroty ponad 6 tys, prędkość katalogowa 180 jest do uzyskania bez problemu. Autko jest przyzwoite, dla małej rodzinki wystarczy, ceny tych modeli nie sa wysokie, moja z klimą kosztowała w salonie po promocji ok 41 tys. Wiadomo że nowa wersja może bardziej się podobać ale II pomimo lat nie wygląda najgorzej i jest dużo tańsza.
jak na niewielką pojemnośc bardzo przyzwoicie, cichy i spokojny do ok 3,5 tys obrotów, potem bardziej energiczny, kręci się do ponad 6 tys, wyprzedzanie w trasie poniżej 4 tys mało efektywne, trzeba mocniej kręcić - wtedy daje sobie radę całkiem dobrze
biegi wchodzą bardzo dobrze, bez utrudnień, nic nie zgrzyta
jak dla mnie ok, autko dobrze wchodzi w zakręty nawet przy większych prędkościach, nie sprawia żadnych problemów
widać wszystko bez problemu, przy cofaniu nie ma żadnych prblemów, no chyba że kierowca początkujący to trzeba troszkę poćwiczyć
konstrukcja deski rozdzielczej nie nalezy do najnowszych ale da się lubić, wszystko proste, w zasięgu ręki, nie jest to auto luksusowe i nie oczekujmy od niego weluru i skóry, do codziennej pracy w zupełności wystarcza
jak trzeba to szybko się nagrzewa, z klimatyzacją też nie ma problemu, przyzwoicie chłodzi, szkoda tylko że pomimo krótkiego czasu użytkowania (ok 8 m-cy) coś zaczyna nieprzyjemnie pachnieć, chyba trzeba będzie odświeżyć klime
przestrzen jest wystarczająca, siedzi się wygodnie, przy wyższym wzroście może być ciasno, z tyłu 2 osoby siędzą wygodnie, z trzema w dłuższą trasę było by ciasno
autko ciche, jak się nie kręci wysoko jest bardzo dobrze, przy obrotach 5-6 tys nie ma wyjscia - musi wyć :)
tak naprawde zależy od nogi kierowcy, jak się jeździ rozsądnie to średnio ok 6-6,5l, przy ciężkiej nodze ok 9l - szybka jazda po mieście i w trasie
Myslę że mogę go polecić, autko masowe ale w takich pieniądzach naprawdę przyzwoite
Jak narazie wszystko pracuje bez zastrzezen, autko ma niewielki przebieg to nie mam jeszcze porownania. Troszkę mogą skrzypieć plastiki i maskownica z bagażnika
auto prawie nowe, przejechane dopiero 16 tys km więc nic się nie dzieje, pocieszające jest to że przeglądy co 30 tys.
Opel Astra H Hatchback 5d