Ocena kierowcy - Opel Astra H Hatchback 5d

Gary, 13 lat temu
Silnik 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Rok produkcji 2007
Opel Astra H Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW 2006-2013 - Oceń swoje auto
Inne : jedzie i jedzie i jedzie i jedzie i jedzie i nic go nie powstrzyma
Opel to koń roboczy. Może nie jest ładny, może czasami brzydko pachnie, nie biega szybko, ma krzywe zęby. Jednak gdy inne rumaki naszpikowane elektroniką już stoją w stajni, nasz dzielny Opel przedziera się do przodu. Nigdy żaden a miałem ich sporo nie pozostawił mnie na drodze w bezruchu. Więc mimo licznych wad i tak zawsze będę go szanował.
Osiągi silnika przy wyłączonej klimatyzacji i bez pasażerów są akceptowalne. W upalne dni przy komplecie pasażerów ... jak by to powiedzieć tragedia!!! Klima zabiera tyle mocy, że samochód ma dosłownie problemy z ruszaniem pod górę. Wcześniej jeździłem samochodami słabszymi z klimą i takich dużych problemów nie dostrzegałem.
Skrzynia pracuje poprawnie. Brakuje jedynie 6-go biegu. Jeździłem wcześniej wszystkimi generacjami astry i co model widać znaczną poprawę.
Panowie z Opla mnie zadziwiają - tym razem na niekorzyść. Czemu mniejsza Corsa o niebo lepiej trzyma się asfaltu niż koleżanka Astra?? Dochodzą do tego czasami dziwne wibracje na kierownicy. Serwis nie widzi problemu - ten typ tak ma i już.
Jak dla mnie jest ok. Na parkingach i tak tylko korzystam ze sporych lusterek, duże szyby bocznesa sporą zaletą. Jest dobrze a lepiej mają tylko na wózkach widłowych i to tylko niektórych ;)
Bez zastrzeżeń i fajerwerków. Inaczej prostota jak budowa cepa. Dla mnie podstawą jest sterowanie radia z kierownicy. Prawda jest taka, że na trasie \"miesza\" się w tych przyciskach sporo. Im więcej \"gości\" na pokładzie tym więcej mają roboty przyciski do przełączania stacji.
Klima daje rady - bo musi skoro pożera tyle mocy silnika, że chce się płakać kiedy wyprzedza nas wóz drabiniasty spod świateł. Pocieszenie, że gość w tym wozie spocony jak mysz a my mamy chłodek. Zimą powietrze parzy w dłonie - trzeba tylko odczekać chwilę po uruchomieniu silnika (około 5-7 km)
Jest dobrze - ale musi być skoro widziały gały co brały. Następny samochód będzie jednak znacznie większy... znacznie. Pojemność bagażnika to 1 wózek gondola lub dwie spacerówki. Reszta musi pozostać w domu...aaaa dzieci trzeba zabrać i przed wejściem wytłumaczyć, że nie kopiemy w siedzenia bo tatusia będą plecy bolały. Ale po paru kilometrach i tak wiemy, że dzieciaki siedzą z tyłu - bo tak naprawdę nie ma gdzie uciec z siedzeniem.
Do 50 jest dobrze do 100 po japońsku jakotako. 150 to już prędkości dające dobrze się słyszeć. Prędkość maksymalna wymusza częste przystanki na trasie. Może taka polityka firmy - jedziesz szybko to musisz odpocząć co jakiś czas. Pamiętam jednak zawsze - to tylko kompakt. Dramatu jednak nie ma i jest podobnie jak w pozostałych kompaktach.
Minimalne spalanie - proszę bardzo. Pchamy samochód na sporą górę - np. Równicę czyli osiągamy wynik 0 w dół jedziemy na 3 biegu lub 2-gim oszczędzając hamulce i nasz wynik jest zbliżony to tego podanego przez producenta. Prawda taka, że katalog kłamie i to sporo. Oj kłamczuszki kłamczuszki.
Panowie z Opla więcej promocji bez szarpania się ze sprzedawcą. I tak średnio dajecie do 10 tyś rabatu (lub nawet więcej przy droższych modelach). Ale po co się tyle nagadać przy negocjacjach? Może tak od razu na wejściu.
Panowie z Opla. Zamykanie drzwi przypomina dźwięki z poloneza. Serwis twierdzi - ten typ tak ma. Klamki działają podobnie. W mniejszej Corsie jest o niebo lepiej.
Czasami brzydko pachnie... nie wiedziałem co to. Okazało się, że śmierdzi starym paliwem w okolicach bagażnika i co na to serwis - ten typ tak ma. Na szczęście zdarza się to tylko czasami...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 ECOTEC 115KM 85kW [l/100km]

8,2