Lista ocen Opel Astra H Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW 2007-2013 (6) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Slawek
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
po 2 latach użytkowania musiałem wymienić dodatkowo (nie mówię tu u klockach hamulcowych, filtrach, olejach itd.) następujące części: skraplacz klimatyzacji - uszkodzony podczas eksploatacji, chłodnicę - wada fabryczna (intercooler nieprawidłowo zamocowany powoduje uszkodzenia chłodnicy), intercooler - rozszczelnił się po 120 tys km., czujnik poziomu płynu chłodzącego - zwykła awaria czujnika. To chyba jak na razie wszystko - oby nie było nic...
~tikej
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Niestety mój egzemplarz powyżej 120 tys. ma ich bardzo dużo. Na przestrzeni 2 lat, lub też 25 tys. km trzeba było regenerować skrzynię biegów, wymienić koło dwumasowe i EGR oraz części z układu paliwowego (łącznie ponad 4 tys. PLN). Pozytyw taki, że naprawione dość kosztochłonne części, jednak ktoś kto nabył ten egzemplarz, a wie, że te rzeczy nie były wymieniane lub regenerowane może się nastawić na koszty.
~Kuba
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Przy wiekszych przebiegach psują sie tylko drogie rzeczy wsród nich skrzynia biegow alternator wtryski egr i nieszczesny dpf ktorego usterka wywala mase błedow ktore sugeruja awarie innego elementu niż on sam 2x padł alternator co zmusiło mnie do lawetowania 1x padły linki lewarka skrzyni biegow co też zmusiło mnie do lawetowania ponieważ uległy awarii na wstecznym
~Kamil
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Są pewne elementy w tym modelu które wymagają wymiany, regenaracji (skrzynia biegów) szybciej niż powinny, ale w dłuższej perspektywie wychodzi bilans na zero.
~Patryk
EGR, Sterownik silnika